Aktuality

Virtuální běh a Jízda pro Paraple

Virtuální běh/jízda pro Paraple vstupuje do druhého ročníku. Celý červen můžete chodit, běhat, jezdit… Kdykoli a kdekoli. Nejenže zdoláte osobní rekordy či porazíte svoji lenost, ale především pomůžete Centru Paraple.

17. května 2022

Podpůrná skupina pro ukrajinské studenty

Centrum Carolina organizuje krátkodobou podpůrnou skupinu, určenou primárně pro studenty z Ukrajiny a další studenty Univerzity Karlovy, kteří se cítí zasaženi válkou na Ukrajině.

26. dubna 2022

Dobrovolníci pro uprchlíky z Ukrajiny

Na UK vznikla iniciativa, která sdružuje poptávky a nabídky dobrovolnické práce v souvislosti s válkou na Ukrajině. Pokud se chcete stát dobrovolníkem, můžete se zapojit.

30. března 2022

Průvodce studiem se speciálními potřebami na UK

Vyšla nová brožura Průvodce studiem se speciálními potřebami na UK, která obsahuje užitečné tipy a informace o studiu.

20. března 2022

UK pro Ukrajinu / КУ для України: Допомога, позиція, підтримка

Rozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

27. února 2022
Předsednictví ČR v Radě EU a s ním spojené možnosti kariéry

Předsednictví ČR v Radě EU a s ním spojené možnosti kariéry

Nestihli jste se zúčastnit dubnové besedy se zástupci Úřadu vlády ČR a Ministerstva zahraničních věcí ČR? Nevěšte hlavu. Máme pro vás unikátní záznam.

Všechny aktuality >
Akce pro vás

Studenti Doktorandi Klub Alumni Zaměstnanci


Podmínky účasti na seminářích a workshopech


Kognitivní překážky porozumění

Platforma doktorského studia přináší webinář, který bude zaměřen na fenomény, jako jsou kognitivní zkreslení, konfirmační bias a další, které tolik komplikují přenos vlastně jakékoliv informace, a navíc ovlivňují, jak si lidé tvoří názory a přesvědčení. Proč je důležité být si těchto překážek vědom? Protože znesnadňují a někdy znemožňují komunikaci nejen na osobní úrovni, ale i mezi politickými skupinami nebo celými národy.


Lektorka

PhDr. Magda Leichtová, Ph.D.

pracuje jako Research and Programme Manager pro iniciativu University Consortium při St Antony's College, University of Oxford. V roce 2010 získala doktorát v oboru Politologie a následně působila osm let jako akademický pracovník na Katedře politologie a mezinárodních vztahů Západočeské univerzity v Plzni. Je externí vyučující na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Kromě své akademické činnosti je také lektorkou kurzů pro učitele, studenty i širokou veřejnost. Její kurzy jsou zaměřeny na komunikaci od mluveného projevu přes neverbální komunikaci až po kognitivní překážky porozumění.


Registrace

Vzdělávací portálZačátek akce 25. února 2022 v 9:00
Konec akce 25. února 2022 v 12:15
Email na organizátora silvie.nedvedova@ruk.cuni.cz
Cílová skupina Akademická obec
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám