Fit student


Buď fit s UK Pointem! Připravili jsme pro vás sérii praktických cvičení zaměřených na psychohygienu, relaxaci a systematickou práci s tělem jako prevenci zvládání stresových

a zátěžových situací. Jsou určeny všem studentům (vč. doktorandů) UK a jsou zdarma. Dáváte přednost józe, hudbě či relaxaci? U nás si vyberete. Sledujte nabídku našich workshopů a přijďte se naučit, jak načerpat klid, energii a inspiraci pro klidné a pohodové studium.

Připravujeme pro vás tyto semináře:


Jóga, dechová a relaxační cvičení

Cvičení jógových pozic, je založeno na systému střídání napětí s protažením. Každá následná pozice je pro tu předchozí vlastně uvolněním! (To si musíte zažít!!! :)) Toto cvičení se chová k tělu velice šetrně. V současné době je velmi vyhledávanou pohybovou i mentální aktivitou.


Když jdete cvičit, chcete mít propocené tričko a zažít účinky cvičení na svém těle. Postupem času zjistíte, že máte sílu, jste ohební a pružní a že se vám lépe dýchá, vše zvládáte s klidem a více se usmíváte! :) Prostě se cítíte fit a v pohodě a přitom máte vytrénované a štíhlé tělo.


Cílem je naučit vás odpočívat, pozitivně myslet, správně držet a používat své tělo, poskytnout mu pohybový koncept, který bude jemný a mírumilovný, budete se respektovat takoví, jací jste!


Cvičení je vhodné pro začátečníky i pokročilé, jestli máte nějaký zdravotní problém informujte svého instruktora před lekcí, stejně jako o těhotenství. Není to důvod k tomu, abyste se přestali být aktivní, ale abychom přizpůsobili cvičení vašemu stavu.


Doba: 1,5 hodiny

Počet studentů: max. 50

Lektorka: Nikol Beranová, více o lektorce zde: http://www.jogaklasterec.cz/index.php?id=5


Říjnový i listopadový termín proběhne online v pohodlí vašich domovů.


Podrobnosti k termínu 27. 10. 2020


Podrobnosti k termínu 20. 11. 2020


Bubnohraní

Bubnohraní je setkáním skupiny hráčů, kteří se nebojí vstoupit do úžasného světa rytmů, souznění a tvořivosti. Společně si zabubnují na africké, arabské a jiné bubny a zahrají na různá chřestidla a cinkadla. Bubnohraní není o technice bubnování ani o nácviku nějaké skladby. Za pomoci jednoduchých rytmických cvičení vás jen provede cestou uvolnění, spontánně a naprosto přirozeně.

Žádné předchozí zkušenosti s bubnováním nejsou nutné. Stačí vám jen pohodlné oblečení, otevřená mysl a odvaha zase si hrát. Bubny a chřestidla si můžete zapůjčit na místě, ale pokud máte vlastní, určitě je nenechte zahálet doma.


Doba: 2 hodiny

Počet studentů: max. 15

Lektor: Martin Řepa: více o lektorovi zde: www.bubnohrani.cz


Říjnový termín bude přeložen na prosinec, termín bude upřesněn.


Podrobnosti k termínu 15. 10. 2020


Podrobnosti k termínu 12. 11. 2020


Muzikoterapie – zpěv

Práce s dechem – vědomá práce na otevírání a naplňování plic dechem. Hlubší nádech zklidňuje a zpomaluje srdeční frekvenci, ale zároveň otevírá náš vnitřní prostor – pro naši duši, pro naše bytí.

Následuje několik cvičení, které potom přechází ve zpěv.

Práce s hlasem – začínáme zpívat jednoduchá melodie (používám etnické zpěvy z celého světa). Jejich opakováním se buduje sebedůvěra a pocit sebeuvědomění, poté postupně přichází stav uvolnění ve zpěvu, v němž se právě hlasem vytvářeným za pomoci dechu ventilují všechny druhy emocí.

Kreativita – jednoduché improvizace, jimiž jsou studenti vtahováni do procesu kreativity. Tehdy se v mozku zapojují zcela jiná centra, než ta aktivovaná při studiu, a podporují „hru“.


Doba: 2 hodiny

Počet studentů: max. 18

Lektorka: Martina Stecherová, více o lektorce zde: www.martinastecherova.com


Relaxace a psychohygiena

Během tohoto kurzu budete používat unikátní a multifunkční pomůcky drumben. Veškeré aktivity, kterými vás lektorka bude provázet, směřují k toleranci, otevřenosti, tvořivosti

a formování sebevědomí.


Doba kurzu: 3–4 hodiny

Počet studentů: max. 15

Lektorka: Barbora Polívková: více o lektorce zde: www.barapolivkova.czPoslední změna: 23. říjen 2020 10:42 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám