Návody

Centrální správa účtů a hesel

Všichni zaměstnanci, studenti a další uživatelé (držitelé průkazu UK) mají automaticky založený účet v Centrální autentizační službě UK (CAS). Tento účet slouží k přihlašování k centrálním univerzitním aplikacím (zejména k IS UK) a současně může být napojen na fakultní počítačové sítě tak, aby uživatel měl pouze jedno přihlašovací jméno a heslo pro všechny aplikace a sítě na UK.


Centrální autentizační služba


Bezdrátové sítě WiFi

Většina prostor na Univerzitě Karlově je pokryta bezdrátovými sítěmi. Jejich použití je zdarma přístupné všem studentům či zaměstnancům, nicméně pro neomezené použití je potřeba získat přihlašovací údaje.


Více o bezdrátových sítích WiFi


Přístup do sítí UK

Na Univerzitě Karlově je k dispozici několik sítí. Zjistěte, jaká síť k čemu slouží a ke které můžete získat přístup.


Více o přístupu do sítí UK


Vzdálený přístup

Pracujete-li často z domova, hotelu nebo jste zrovna na konferenci, můžete přistupovat ke svým dokumentům či poště vzdáleně a mít tak stále přehled o tom, co se děje.


Více o vzdáleném přístupu


Účet v doméně JINONICE

Všichni studenti i zaměstnanci Univerzity Karlovy mohou získat uživatelský účet v doméně JINONICE, který jim umožní využívat PC, která jsou do této domény zapojena (týká se to nejen některých fakult, ale např. i PC v Informačním, poradenském a sociálním centru). Spolu s tímto účtem mohou využívat e-mailovou schránku, prostor pro ukládání svých dokumentů nebo přístup do bezdrátové síttě eduroam.


Více o doméně JINONICE

Poslední změna: 10. listopad 2022 16:48 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám