Aktuality

Virtuální běh a Jízda pro Paraple

Virtuální běh/jízda pro Paraple vstupuje do druhého ročníku. Celý červen můžete chodit, běhat, jezdit… Kdykoli a kdekoli. Nejenže zdoláte osobní rekordy či porazíte svoji lenost, ale především pomůžete Centru Paraple.

17. května 2022

Podpůrná skupina pro ukrajinské studenty

Centrum Carolina organizuje krátkodobou podpůrnou skupinu, určenou primárně pro studenty z Ukrajiny a další studenty Univerzity Karlovy, kteří se cítí zasaženi válkou na Ukrajině.

26. dubna 2022

Dobrovolníci pro uprchlíky z Ukrajiny

Na UK vznikla iniciativa, která sdružuje poptávky a nabídky dobrovolnické práce v souvislosti s válkou na Ukrajině. Pokud se chcete stát dobrovolníkem, můžete se zapojit.

30. března 2022

Průvodce studiem se speciálními potřebami na UK

Vyšla nová brožura Průvodce studiem se speciálními potřebami na UK, která obsahuje užitečné tipy a informace o studiu.

20. března 2022

UK pro Ukrajinu / КУ для України: Допомога, позиція, підтримка

Rozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

27. února 2022

Předsednictví ČR v Radě EU a s ním spojené možnosti kariéry

Nestihli jste se zúčastnit dubnové besedy se zástupci Úřadu vlády ČR a Ministerstva zahraničních věcí ČR? Nevěšte hlavu. Máme pro vás unikátní záznam.

Všechny aktuality >
Akce pro vás

Studenti Doktorandi Klub Alumni Zaměstnanci


Podmínky účasti na seminářích a workshopech


Nejlepší kamera je ta, kterou máte u sebe - komplexní mini kurz o natáčení videí a vlogů


Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vznikají videa a vlogy, které dennodenně zhlížíte na internetu? Rádi byste se dozvěděli něco o tom, jak je vytvářet, a načerpali tak inspiraci pro svou vlastní tvorbu?

Natočení vlastního videa může být snadnější, než si myslíte a navíc může podpořit i váš výzkum, organizaci, nebo i jiné osobní projekty. Že k tomu nepotřebujete špičkovou a drahou techniku, ale postačí vám k tomu zařízení, které míváte běžně v kapse, zvláště v nenadálém momentu, kdy je škoda každé vteřiny, vám prozradí úspěšný YouTuber Tomáš Touha. Jeho hlavním cílem v třídílném kurzu je vdechnout nadšení všem účastníkům pro vlastní videovou tvorbu a naučit je kompletnímu procesu tvorby videa. Nečekejte však standardní poučky, které byste mohli slyšet na žurnalistických školách, mnohem spíše se dozvíte, jaký je osobní přístup samotného lektora: "Věřím, že pomocí tohoto postupu budou účastníci kurzu schopni přemýšlet nad videem úplně jinak než doteď."

Kurz je koncipován jako workshop, ve kterém si účastníci sami vyzkouší aplikovat vše, co se na kurzu dozví. Z workshopu si tak odnesou nejen nově načerpané vědomosti, ale také výsledek svého vlastního snažení.


Cíl: Změna a posun ve vnímání a chápání videa jako nástroje, jako komunikačního kanálu, jako příležitost, jak oslovit více lidí a především, jak samostatně pracovat s nástroji budoucnosti.


Obsah kurzu: 3 samostatné bloky/setkání věnované tvorbě videa. Na každém setkání bude zadán domácí úkol. Z výsledků každého z nich budou účastníci vycházet, a navazovat tak na další postupy.

V rámci workshopu bude probíhat seznámení se s postupy natáčení videí, interaktivní diskuse a přemýšlení o vlastních cílech a postupech. Důraz je kladen i na aplikaci všech získaných dovedností přímo na místě. Proto si s sebou vezměte vlastní zařízení, které budete nejčastěji využívat pro své účely: chytrý telefon/tablet, akční kameru (gopro), případně notebook pokud vás zajímá postprodukce videa do hloubky.

Lektor dále doporučuje: Máte-li vlastní nápad, případně vás oslovila konkrétní internetová tvorba, kterou jste byli inspirováni, nebo ve vás naopak vzbudila negativní emoce, připravte si jej (příp. nachystejte dotazy). Vámi vybrané tipy budou použity jako nástroj, na kterém si lze ukázat vhodné/nevhodné postupy.


Čas a místo: Třídílný kurz se koná prezenčně v Zelené posluchárně vždy v pondělí 17. 1., 24. 1. a 31. 1., od 17:00 do 20:00


Lektor: Tomáš Touha, lektor ve Foto Škoda


Účastníci: Kurz je určen pro doktorandy a post-doktorandy.


Registrace: Vzdělávací portál


Prosíme všechny účastníky workshopu, aby se řídili aktuálními hygienickými opatřeními MZ ČR, a byli připraveni doložit certifikát o očkování (akceptujeme také doklad v mobilní aplikaci). V případě, že jste absolvovali pouze první dávku, anebo od druhé dávky ještě neuběhlo 14 dní, mějte k dispozici ke kontrole také negativní výsledek antigenního testu (ne staršího než 24 hodin), nebo PCR testu (ne staršího než 72 hodin). Děkujeme za pochopení a ohleduplnost.

Začátek akce 17. ledna 2022
Konec akce 31. ledna 2022
Druh akce Kurzy, workshopy, semináře
Organizátor UK Point
Email na organizátora petra.konupkova@ruk.cuni.cz
Webové stránky https://ukpoint.cuni.cz/IPSC-506.html
Cílová skupina Akademická obec
Rezervace Vzdělávací portál
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám