Aktuality

Stále ztraceni na UK?

Využijte podpory studentů z vyšších ročníků a nechte se mentorovat

26. listopadu 2021
Co se v rámci Dne na vozíku dělo?

Co se v rámci Dne na vozíku dělo?

Děkujeme všem, kteří si zakoupili originální dřevěné brože na podporu činnosti Centra Paraple, a přispěli v celouniverzitní akci Den na vozíku. Celkový výtěžek dosáhl 30 705 Kč. Jěště jednou děkujeme! Více o průbehu akce se můžete dočíst zde

Přihláška ke studiu na UK zdarma

Nacházíte se v tíživé životní situaci a přemýšlíte o studiu na UK? Do 31.12. 2021 je možné si podat jednu přihlášku ke studiu zdarma!

Kompletní informace o podání přihlášky zdarma naleznete zde.

Hledáme mentory

Také jste byli v prváku ztraceni? Pomozte nově nastupujícím studentům/kám a staňte se mentorem/kou!

5. října 2021
Zvýšené ubytovací stipendium

Zvýšené ubytovací stipendium

Patříte mezi nízkopříjmové studující? Nezapomeňte si požádat o zvýšené ubytovací stipendium, které může činit až cca 2 300 Kč/měsíc. Více informací zde.

ZAMĚSTNANCI / Jak zvládat zátěžové situace?

Zapojte se do sebezkušenostní skupiny, která se bude scházet od 20. 10. do 15. 12. 2021

Prosíme zájemce, aby se přihlásili nejlépe do 17. 10. na email: matyas.muller@ruk.cuni.cz.

Proofreading aneb korektura textů v AJ

DOKTORANDI

Pokud se potýkáte s akademickými texty v angličtině, ale nejste si jisti gramatikou, interpunkcí a pravopisem, využijte osobních konzultací s rodilou mluvčí. Vyzkoušejte proofreding!

Práce se stresem - skupina

Poradny UK Pointu pro doktorandy

Stres nelze ze života zcela eliminovat. Se stresem se ale můžeme naučit zacházet tak, aby nás neničil a nepůsobil nám v dlouhodobém horizontu tělesné obtíže.

I nevinná poznámka může být sexuálním obtěžováním

Přečtěte si v magazínu Forum, co je sexuální obtěžování, a co dělat, pokud se s ním v rámci svého studia setkáte.

Zapůjčení modemu

Sociálně či ekonomicky znevýhodněným studujícím, dalším ohroženým skupinám, studujícím rodičům nabízíme zdarma zapůjčení modemu a měsíční tarif na internet.

Všechny aktuality >
Akce pro vás

Studenti Doktorandi Klub Alumni Zaměstnanci


Podmínky účasti na seminářích a workshopech


PRÁCE SE STRESEM - skupina pro doktorandy

KDY SE BUDE KONAT?

Pondělí 16-18 hodin, přibližně 1x za 14 dní

5 setkání:

Zahájení 11/10, delší pauza, 1/11, 15/11, 29/11, 13/12


KDE?

V UK Pointu, v přízemí v Celetné 13, v učebně 0,14


Anotace:

Stres nelze ze života zcela eliminovat. Se stresem se ale můžeme naučit zacházet tak, aby nás neničil a nepůsobil nám v dlouhodobém horizontu tělesné obtíže. Skupina Práce se stresem vám nabídne řadu tipů a technik, jak se stresem lépe pracovat.

Během podzimních dní se potkáme celkem pětkrát, vždy na dvě hodiny s frekvencí 1x za 14 dní. Budeme pracovat ve skupině 12-15 účastníků.

Během prvního setkání „sesbíráme“ nejpalčivější stresové situace z každodenního života účastníků. Naučíme se první tělesnou techniku práce se stresem (Mindfulness), jejíž znalost a praxi budeme během následujících dvou měsíců prohlubovat. Každý účastník se zamyslí nad svým individuálním záměrem pro tento seminář a nadcházející dva měsíce. V jaké oblasti mě stres nejvíce trápí? Co konkrétně bych potřeboval s pomocí tohoto semináře změnit? Individuální záměr pro celý seminář nabyde své přesnější podoby během pauzy mezi prvním a druhým setkání.

Na druhém setkání se potkáme ke sdílení zkušeností. Práci se stresem si teoreticky rozdělíme na oblast mysli, emocí a chování. Popovídáme si o projevech a vlivu stresu v každé oblasti. Nabídneme techniky, jak v jednotlivých oblastech intervenovat. Účastníci si vyberou ty, které odpovídají jejich záměru.

Na třetím setkání zasadíme prožitky stresu do kontextu teorie životní rovnováhy. Podíváme se, jak jde stresu v dlouhodobém horizontu předcházet péčí o různé oblasti našeho života.

Na čtvrtém setkání již budeme mít za sebou kus cesty ke změně. Naučené zvyky se však mění těžko, a tak se pravděpodobně účastníci ve svých každodenních životech budou potýkat s řadou překážek, na cestě k uplatnění nabytých znalostí a dovedností v praxi. Čtvrté setkání bude věnováno právě těmto bariérám a kreativnímu zacházení s nimi.

Páté, závěrečné setkání, naplníme sdílením prožitků, změn a úspěšných akcí na cestě ke zdravějšímu zacházení se stresovými situacemi. Kdo bude chtít, vytvoří si na základě nabytých dovedností akční plán na následující tři měsíce. Jak se vám bude dařit plán převést do života, nám můžete po uplynutí tří měsíců napsat.


Těšíme se na společnou cestu a doufáme, že pro vás bude přínosem do studijního, pracovního i osobního života.

Za lektorský tým

Mr. et Mgr. Lenka SlavíkováZačátek akce 11. října 2021
Konec akce 13. prosince 2021
Organizátor UK Point
Email na organizátora silvie.nedvedova@ruk.cuni.cz
Telefon na organizátora 778 420 553
Program Zde nebo ve Vzdělávacím portálu, na odkazu, kde je možná i registrace
Cílová skupina Akademická obec
Rezervace https://apps.powerapps.com/play/a2edc8c3-0476-40a1-8e00-d985f19669ec?tenantId=e09276da-f934-4086-bf08-8816a20414a2?IDProgram=299
Bezbariérový přístup Ano


Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám