Aktuality

Women Scholars Here and There; Then and Now

The concluding event of the worldwide UN campaign "Orange the World," also known as "16 Days of Activism against Gender-Based Violence," will be conducted in an international spirit. We have invited international scholars from Charles University to share their experiences regarding the status and equality of women.

Univerzita - místo pro aktivismus?

Zveme vás na pokračování kampaně "Orange the World", aneb "16 dní aktivismu proti genderově podmíněnému násilí". Akce bude probíhat formou panelové diskuse o hranicích aktivismu, který patří do akademického prostředí a jeho vztahu s třetí rolí univerzity.

Podejte si přihlášku zdarma do 31. 12. 2023

Nacházíte se v tíživé životní situaci a přemýšlíte o studiu na UK? Do konce roku je možné podat si jednu přihlášku ke studiu zdarma!

Kompletní informace o podání přihlášky zdarma naleznete zde.

Pro studující zasažené situací na Blízkém východě

Nabízíme účast v podpůrných skupinových setkáních každé pondělí (v AJ) a středu (v ČJ) v prostorách Poradny Centra Carolina ve Školské13a. Není třeba se předem registrovat. Samozřejmě jsou vám otevřeny i další akce z nabídky, je-li volná kapacita.

Podpůrné skupiny

VŠICHNI STUDUJÍCÍ, Bc., Mgr., Ph.D.

Otevřeli jsme skupiny moderované našimi poradci, psychology a kouči. Ve skupině zjistíte, že nejste se svými problémy sami. Možnost probrat věci ve skupině přináší úlevu, nové pohledy, inspiraci a někdy i příležitost se zasmát věcem, nad kterými byste se o samotě třeba trápili.

Mentoring pro studující se znevýhodněním

Zapojte se do programu mentoringu pro studující se socioekonomickým znevýhodněním. Hledáme klienty mentoringu z 1. a 2. ročníků a mentory.

21. září 2023
Všechny aktuality >
Akce pro vás

Studenti Doktorandi Klub Alumni Zaměstnanci


Podmínky účasti na seminářích a workshopech


JAK NA STUDUJICÍ SE ZRAKOVÝM POSTIŽENÍM

Chcete získat know-how, jak podpořit studenty se zrakovým postižením? Zveme vás na seminář Centra Carolina. Pozornost zaměříme na představení služeb pro studenty se zrakovým postižením. Součástí semináře budou i tipy, jak studenty podpořit při studiu.


Seminář je určen pro všechny zaměstnance UK, kteří by se rádi edukovali ohledně spolupráce se zrakově postiženými studenty.


Lektoři:

Mgr. Nicole Fryčová je absolventka Právnické fakulty UK, paralympionička a expertka v oblasti přístupnosti a práv lidí se zdravotním postižením. Od roku 2019 působí jako předsedkyně Odborné skupiny pro přístupnost veřejné správy a veřejných služeb při Vládním výboru pro osoby se zdravotním postižením.Pracuje v Kanceláří veřejného ochránce práv, v roce 2012 reprezentovala Českou republiku v plavání na paralympijských hrách v Londýně.


PhDr. Lenka Dobešová, Ph.D. je koordinátorka služeb pro studenty se zrakovým postižením na UK. Poskytuje poradenství ohledně studia zrakově postižených studentů, nácviky studijních strategií a funkční diagnostiky. Je zároveň správkyně digitalizačního střediska a studovny pro studující se speciálními potřebami.


tel.: 224 491 507, 777 355 728

e-mail: lenka.dobesova@ruk.cuni.cz
Začátek akce 8. února 2023 v 13:00
Konec akce 8. února 2023 v 15:00
Druh akce Kurzy, workshopy, semináře
Organizátor Lenka Dobešová, Centrum Carolina
Email na organizátora lenka.dobesova@ruk.cuni.cz
Místo konání akce Celetná 13, číslo místnosti 0.14
Cílová skupina Akademická obec
Rezervace https://vzdelavani.is.cuni.cz/simplifyworks/eoc/programs/389693603
Vstupné ne


Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám