Aktuality

Výjimečné setkání výjimečných žen na UK

Mezinárodní den žen a Mezinárodní den žen a dívek ve vědě se na Univerzitě Karlově slavil skutečně mezinárodně – v Kampusu Hybernská se setkaly vědkyně z celého světa a sdílely svůj příběh, zkušenosti i motivaci, proč si vybraly naši univerzitu. O akci byl velký zájem, četnější aktivity chybějí.

10. března 2023

Proofreading aneb korektura textů v ČJ

DOKTORANDI

Čeština dělá leckdy problém i rodilým mluvčím. Pokud se potýkáte s akademickými texty ve svém rodném jazyce, nechte si je zkontrolovat od našich češtinářek. Vyzkoušejte proofreading!

Centrum Carolina v Radiu Wave

Radio Wave opět přivítalo naše kolegyně z Centra Carolina. S Lenkou a Alicí probrali možnosti, jak univerzita může pomoci těm, kteří ji potřebují. A nejde jen o pomoc na začátku studia, ale kdykoliv během něj, dokonce i před přijímacím řízením.

7. února 2023

Státní příspěvek na bydlení

STUDUJÍCÍ

Došlo ke změně podmínek pro zisk příspěvku na bydlení. Podívejte se, zda na něj máte nárok!

11. ledna 2023

Tříkrálové setkání v kostele sv. Voršily

ABSOLVENTI

Ohlédnutí za letošním setkáním absolventů a zaměstnanců UK. Podívejte se na fotografie z akce a připomeňte si sváteční atmosféru tohoto výjimečného dne.

9. ledna 2023

Multisport karta pro studenty

STUDENTI

Pojďte se hýbat a cítit se lépe! Nově mohou Multisport kartu využít také studenti Univerzity Karlovy. Jak na to? Rozklikněte pro více informací.

Všechny aktuality >
Akce pro vás

Studenti Doktorandi Klub Alumni Zaměstnanci


Podmínky účasti na seminářích a workshopech


JAK NA STUDUJICÍ SE ZRAKOVÝM POSTIŽENÍM

Chcete získat know-how, jak podpořit studenty se zrakovým postižením? Zveme vás na seminář Centra Carolina. Pozornost zaměříme na představení služeb pro studenty se zrakovým postižením. Součástí semináře budou i tipy, jak studenty podpořit při studiu.


Seminář je určen pro všechny zaměstnance UK, kteří by se rádi edukovali ohledně spolupráce se zrakově postiženými studenty.


Lektoři:

Mgr. Nicole Fryčová je absolventka Právnické fakulty UK, paralympionička a expertka v oblasti přístupnosti a práv lidí se zdravotním postižením. Od roku 2019 působí jako předsedkyně Odborné skupiny pro přístupnost veřejné správy a veřejných služeb při Vládním výboru pro osoby se zdravotním postižením.Pracuje v Kanceláří veřejného ochránce práv, v roce 2012 reprezentovala Českou republiku v plavání na paralympijských hrách v Londýně.


PhDr. Lenka Dobešová, Ph.D. je koordinátorka služeb pro studenty se zrakovým postižením na UK. Poskytuje poradenství ohledně studia zrakově postižených studentů, nácviky studijních strategií a funkční diagnostiky. Je zároveň správkyně digitalizačního střediska a studovny pro studující se speciálními potřebami.


tel.: 224 491 507, 777 355 728

e-mail: lenka.dobesova@ruk.cuni.cz
Začátek akce 8. února 2023 v 13:00
Konec akce 8. února 2023 v 15:00
Druh akce Kurzy, workshopy, semináře
Organizátor Lenka Dobešová, Centrum Carolina
Email na organizátora lenka.dobesova@ruk.cuni.cz
Místo konání akce Celetná 13, číslo místnosti 0.14
Cílová skupina Akademická obec
Rezervace https://vzdelavani.is.cuni.cz/simplifyworks/eoc/programs/389693603
Vstupné ne


Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám