Aktuality

Women Scholars Here and There; Then and Now

The concluding event of the worldwide UN campaign "Orange the World," also known as "16 Days of Activism against Gender-Based Violence," will be conducted in an international spirit. We have invited international scholars from Charles University to share their experiences regarding the status and equality of women.

Univerzita - místo pro aktivismus?

Zveme vás na pokračování kampaně "Orange the World", aneb "16 dní aktivismu proti genderově podmíněnému násilí". Akce bude probíhat formou panelové diskuse o hranicích aktivismu, který patří do akademického prostředí a jeho vztahu s třetí rolí univerzity.

Podejte si přihlášku zdarma do 31. 12. 2023

Nacházíte se v tíživé životní situaci a přemýšlíte o studiu na UK? Do konce roku je možné podat si jednu přihlášku ke studiu zdarma!

Kompletní informace o podání přihlášky zdarma naleznete zde.

Pro studující zasažené situací na Blízkém východě

Nabízíme účast v podpůrných skupinových setkáních každé pondělí (v AJ) a středu (v ČJ) v prostorách Poradny Centra Carolina ve Školské13a. Není třeba se předem registrovat. Samozřejmě jsou vám otevřeny i další akce z nabídky, je-li volná kapacita.

Podpůrné skupiny

VŠICHNI STUDUJÍCÍ, Bc., Mgr., Ph.D.

Otevřeli jsme skupiny moderované našimi poradci, psychology a kouči. Ve skupině zjistíte, že nejste se svými problémy sami. Možnost probrat věci ve skupině přináší úlevu, nové pohledy, inspiraci a někdy i příležitost se zasmát věcem, nad kterými byste se o samotě třeba trápili.

Mentoring pro studující se znevýhodněním

Zapojte se do programu mentoringu pro studující se socioekonomickým znevýhodněním. Hledáme klienty mentoringu z 1. a 2. ročníků a mentory.

21. září 2023
Všechny aktuality >
Akce pro vás

Studenti Doktorandi Klub Alumni Zaměstnanci


Podmínky účasti na seminářích a workshopech


‹  Leden 2022  ›

SoNe
12
PoÚtStČtSoNe
3456789
PoÚtStČtSoNe
10111213141516
PoÚtStČtSoNe
17181920212223
PoÚtStČtSoNe
24252627282930
Po
31

17. ledna 2022 – 31. ledna 2022

Nejlepší kamera je ta, kterou máte u sebe

DOKTORANDI

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vznikají videa a vlogy, které dennodenně zhlížíte na internetu? Rádi byste se dozvěděli něco o tom, jak videa vytvářet, a načerpali tak inspiraci pro svou vlastní tvorbu? Přijďte na interaktivní mini kurz s YouTuberem Tomášem Touhou!


25. ledna 2022

Komentovaná prohlídka: Muzeum normální a srovnávací anatomie

KLUB ALUMNI UK

Členy Klubu Alumni UK zveme na prohlídku Muzea normání a srovávací anatomie v Anatomickém ústavu 1. Lékařské fakulty.


29. ledna 2022

Pojďte na Karlovku online

UCHAZEČI

Stále tápete, kam po maturitě? Online představení Karlovky je tady!


17. února 2022

Empatická komunikace

STUDENTI

Každý z nás se denně setkává s různými lidmi a "nějak" s nimi jedná. Ne vždy je však komunikace taková, aby vedla ke všestranné spokojenosti... Jak tedy lépe porozumět ostatním i sobě samým? Zveme vás na seminář, kde se dozvíte, jak na to.


17. února 2022

Komentovaná prohlídka: Hrdličkovo muzeum člověka

KLUB ALUMNI UK

Zveme vás na prohlídku antropologického muzea Přírodovědecké fakulty UK.


21. února 2022

Immunity Webinar (Loono)

STUDENTS/EMPLOYEES

Join us for a webinar led by Loono. We will discuss how the immune system works and what it is made of. You will also learn about autoimmune diseases, vaccinations, different ways of improving your immunity and how to avoid the risk of infection. Open to Czech and international students and employees.


23. února 2022

Beseda s absolventy - Práce ve vzdělávání

STUDENTI a ABSOLVENTI

Zveme vás na další setkání s absolventy UK – tentokrát z oblasti vzdělávání. Přijďte si poslechnout jejich zkušenosti a doporučení. Jak z doby studia, tak během kariérní dráhy. Ptát se na to, co vás zajímá, můžete profesionálů z různých odvětví tohoto zajímavého oboru.


24. února 2022

Finanční gramotnost

STUDENTI

Naučte se lépe přemýšlet nad svými penězi.Ukážeme si, proč je dobré začít finančním plánem a jak si definovat finanční cíle.


25. února 2022

Kognitivní překážky porozumění

DOKTORANDI

Webinář bude zaměřen na fenomény, jako jsou kognitivní zkreslení, konfirmační bias a další, které tolik komplikují přenos vlastně jakékoliv informace, a navíc ovlivňují, jak si lidé tvoří názory a přesvědčení. Proč je důležité být si těchto překážek vědom? Protože znesnadňují a někdy znemožňují komunikaci nejen na osobní úrovni, ale i mezi politickými skupinami nebo celými národy.


1. března 2022

Prevence syndromu vyhoření

STUDENTI

Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Webinář „Prevence syndromu vyhoření“ vás seznámí s termíny stres, syndrom vyhoření, stres a jeho obraz v nejnovějších výzkumech, copingové strategie a jejich funkčnost v prevenci syndromu vyhoření.

Více zjistíte v úterý 1. března 2022, 15:00 - 18:00

V on-line prostředí bude potřebné, aby měli účastníci zapnuté kamery a počítali s interaktivní povahou webináře.


15. března 2022

Konec prokrastinace

Také znáte ten neodbytný pocit, že byste měli něco dělat, ale neustále oddalujete dobu, kdy s tím začít? Naučte se, jak zvýšit svou osobní motivaci, osvojit si správné návyky sebedisciplíny, a skoncovat s prokrastinací!


16. března 2022

Podnikni to! na UK - LS 2022

STUDENTI

V březnu začíná nový běh oblíbeného kurzu pro podnikavce na Karlovce. Zveme vás na úvodní setkání, které se uskuteční 16. 3. od 16:30 v Modré posluchárně. Kurz se skládá z 8 workshopů - každou středu do 4. 5. 2022.


17. března 2022

Komentovaná prohlídka: Svatováclavská rotunda na MFF

KLUB ALUMNI UK

Pro členy Klubu Alumni UK jsme připravili dva termíny prohlídek Svatováclavské rotundy na Malé Straně.


22. března 2022

Jak na publikování v angličtině 1

DOKTORANDI

Plánujete publikovat svůj vědecký text v angličtině? Přijďte na náš seminář. Získáte informace týkající se procesu publikování, zaměříme se také na psaní abstraktu a písemnou komunikaci s editorem.


22. března 2022

Inovativní myšlení

STUDENTI

jak odhalit skutečné příčiny problémů a vymyslet řešení?

Selský rozum a intuice už jen málo kdy stačí na vyřešení problémů moderní doby. Naopak je na místě se s těmito prvními nápady nespokojit a zamyslet se nad problémy víc do hloubky a pochopit, v čem ve skutečnosti spočívají.


23. března 2022

Kariérní den na UK

STUDENTI a ABSOLVENTI

Pro studenty a absolventy Univerzity Karlovy jsme připravili bohatý program na podporu kariérního směřování. Přijďte se vyfotit na životopis, vyzkoušejte si pohovor nanečisto nebo si vyberte některou z přednášek našeho programu.


24. března 2022

RUN FOR IT 2022

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace? Sníte o lepší postavě a dobré kondici?

Běžeckým tréninkem pro začátečníky i pokročilé běžce v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, lektor Katedry tělesné výchovy na MFF a běžecký guru.

Začínáme ve čtvrtek 24.března 2022 od 16 hod. - 17:30 hod.


29. března 2022

Mindfulness

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Mindfulness je typ mentálního tréninku, při kterém kultivujeme naši všímavost. V rámci semináře si vyzkoušíte vedené meditace a osvojíte si praktické techniky "do kapsy", díky nimž lépe zvládnete stresující situace a zvýšíte svoji psychickou odolnost. Součástí workshopu budou doporučení, jak se cvičením všímavosti začít.

Více zjistíte v úterý 29.března 2022 15:00 - 17:15 hod., Zelená posluchárna, Celetná 20, Praha 1.


30. března 2022 – 4. května 2022

Němčina pro výjezd

DOKTORANDI

Chystáte se na studijní pobyt nebo stáž do německy mluvící země? Nejste si jisti svou slovní zásobou a máte obavy z toho, co z vás během konverzace v němčině vypadne? Přijďte se rozmluvit a nechat veškeré obavy z němčiny za sebou na našem online kurzu, který bude veden v německém jazyce!


6. dubna 2022

Stylistika současné češtiny

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete držet krok s dobou v českém jazyce a zjistit co je dnes jinak, než jste se učili ve škole? Přijďte na seminář kde probereme nejdůležitější gramatické a stylistické jevy současné češtiny, a to s ohledem na vytváření jazykově kultivovaných odborných, ale i jiných textů.

Více zjistíte ve středu 6. dubna 2022, 14:00 - 17:00 hodin., Zelená posluchárna, Celetná 20, Praha 1.


8. dubna 2022

Time management: Základ produktivity a sebeřízení

DOKTORANDI

Mnoho věcí, které jste slyšeli o time managementu, je zásadně špatně. Time management neznamená pracovat stále více a rychleji, jen s fintou, jejíž znalost nám ještě chybí. Umění time managementu představíme jako umění, jak vytvářet chytré hranice a strukturu, která nám pomůže, nikoli nás zničí a oslabí.


12. dubna 2022

Jóga, dechová a relaxační cvičení

STUDENTI

V rámci cyklu FIT & SMART student určeno studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Cvičení jógových pozic, je založeno na systému střídání napětí s protažením. Cílem je naučit vás odpočívat, pozitivně myslet, správně držet a používat své tělo, poskytnout mu pohybový koncept, který bude jemný a mírumilovný.


14. dubna 2022

Umění sebe/prezentace

STUDENTI

Každý z nás se v životě dostane do situace, kdy má něco „prodat“ – sebe, svůj nápad, práci, obhájit svoji myšlenku… Ostatně, je to téměř každý den. Jak na to, abychom se přes nepohodlí přenesli, cítili se dobře, byli důvěryhodní a dosáhli úspěchu? Je potřeba se naučit „pár triků“. Přijďte na praktický seminář a natrénujte.


21. dubna 2022

Kariéra v EU a předsednictví ČR v Radě EU z pohledu aktérů

Blíží se předsednictví ČR v Radě EU. Jaké to je být součástí dění? Přijďte na zajímavé a bezesporu velmi podnětné (i vzhledem k aktuální situaci) moderované setkání s představiteli našich vládních úřadů. Dozvíte se také o kariérních příležitostech po skončení českého předsednictví.


23. dubna 2022 – 24. dubna 2022

Psychological resilience - workshop for students

Carolina Center will organize a 2-days workshop for all English speaking students. The workshop will be lead by two trained psychologist from Counselling center. We feel that the last years and months are more demanding and stressful than ever. So the workshop will be focused on psychological resilience, mental health and self-help. Everyone is welcome, to join us on the weekend of April 23 and 24.


23. dubna 2022

Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů

VEŘEJNOST

Otevíráme historickou budovu Karolina, abychom s vámi prožili Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů. Čeká na vás bohatý program pro celou rodinu a představení kurzů celoživotního vzdělávání, včetně programu Univerzity třetího věku.


26. dubna 2022

Strategie a efektivita učení studentů s SPU

STUDENTI

Setkání, které je zaměřeno na studenty se specifickými poruchami učení, se bude konat 26. 4. 2022 od 10hod. do 12hod. v Zelené posluchárně v Celetné 20.


28. dubna 2022

RUN FOR IT 2022

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace?

Dalším běžeckým tréninkem pro začátečníky i pokročilé běžce v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, tentokrát v angličtině společně se zahraničními studenty ve čtvrtek 28.dubna 2022 od 16 hod. - 17:30 hod.


5. května 2022

Zdravý (studentský) talíř

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Jak zdravě nakoupit? Co vlastně je zdravá a nezdravá potravina? A existuje vůbec? Praktický workshop zaměřený na základy (praktické) výživové gramotnosti, i osvětlení toho, jak vlastně věda ví, co je a není zdravé. V první části semináře si na příkladech ověříme, jak vlastně vypadá zdravý (a environmentálně udržitelný) talíř, a na kolik ho dnes dodržujeme. Dále se naučíme, jak v obchodech poznat kvalitní potravinu, i jak nakoupit bez prohloubení mariánského příkopu do studentského rozpočtu.

Na seminář doporučujeme přinést sepsaný jídelníček z posledního dne. Seminář je vhodný jak pro zastánce konvenční, tak vegetariánské a veganské stravy.

Lektor: MUDr. Eliška Selinger

Termín: 5. května 2022 14:00 - 17:00 hod., Zelená posluchárna, Celetná 20, Praha 1


10. května 2022 – 27. srpna 2022

Podpůrná skupina pro ukrajinské studenty

Centrum Carolina organizuje krátkodobou podpůrnou skupinu, určenou primárně pro studenty z Ukrajiny a další studenty Univerzity Karlovy, kteří se cítí zasaženi válkou na Ukrajině.


10. května 2022

Jóga, dechová a relaxační cvičení

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Cvičení jógových pozic, je založeno na systému střídání napětí s protažením. Cílem je naučit vás odpočívat, pozitivně myslet, správně držet a používat své tělo, poskytnout mu pohybový koncept, který bude jemný a mírumilovný.


12. května 2022

RUN FOR IT květen 2022

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace? Sníte o lepší postavě a dobré kondici?

Běžeckým tréninkem pro začátečníky i pokročilé běžce v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, lektor Katedry tělesné výchovy na MFF a běžecký guru.

Další lekce ve čtvrtek 12.května 2022 od 16 hod. - 17:30 hod.


13. května 2022

Na UK s Asistencí

UK Point ve spolupráci s Asistencí o.p.s. pořádá 13.5. v Kampusu Hybernská akci pro všechny studenty a zaměstnance UK. Cílem bude přiblížit téma asistování s názorními ukázkami pod vedením zkušených supervizorů


13. května 2022

Defiant Lives - promítání v rámci akce Na UK s Asistencí

Defiant Lives představuje světu aktivisty, o kterých jste nikdy neslyšeli. Vypráví příběh vzestupu a boje hnutí za práva lidí se zdravotným zněvýhodněním ve Spojených státech, Británii a Austrálii. Přijďte 13. 5. o do Kampusu Hybernská a zúčastnite se i dalších přednášek a workshopů


16. května 2022

Komentovaná prohlídka Stavovského divadla

KLUB ALUMNI UK

Zveme vás na komentovanou prohlídku Stavovského divadla, které se nachází jen pár kroků od budovy Karolina. Nahlédněte za oponu a poznejte divadlo z jiné perspektivy. Prohlídka začne v 16.00 a je nutná předchozí registrace.


20. května 2022

Jak na publikování v angličtině 2: Tvorba článku

DOKTORANDI A POSTDOKTORANDI

Angličtina je lingua franca v akademickém prostředí. Schopnost prezentovat svůj výzkum celému světu je nespornou výhodou a otevírá dveře k úspěchu. Přijďte se proto naučit, jak efektivně publikovat výsledky svých bádání v angličtině.


30. května 2022

Jak a kde hledat práci

STUDENTI

Chcete dělat práci, která vám dává smysl? Zajímá vás strategie hledání práce v různých typech organizací? Chcete znát mapu práce, která s vámi bude ladit? Pokud je vaše odpověď "ano", přijďte si poslechnout praktické tipy a nechat si doporučit od jedné z nejlepších kariérních poradkyň u nás.


30. května 2022

Koučování v poradně a co od něho čekat?

STUDENTI I ZAMĚSTNANCI

Přemýšlíte o spolupráci s koučem? Nevíte ale, jaké přínosy pro vás koučování může mít a jak se liší od psychologického poradenství?

Na webináři z cyklu Večery s poradnou odpoví na tyto otázky koučové z Centra Carolina.


31. května 2022

Empatická komunikace - 2. termín

STUDENTI

Každý z nás se denně setkává s různými lidmi a "nějak" s nimi jedná. Ne vždy je však komunikace taková, aby vedla ke všestranné spokojenosti... Jak tedy lépe porozumět ostatním i sobě samým? Zveme vás na seminář, kde se dozvíte, jak na to.


1. června 2022

Specifika vzdělávání a podpora studentů s poruchou autistického spektra (PAS)

ZAMĚSTNANCI

Srdečně zveme všechny zaměstnance na seminář 1. 6. od 14hod. do 16.30, který se bude věnovat podpoře studentů s PAS. Cílem setkání je získat vhled do problematiky diagnózy a sdílet praktické zkušenosti s podporou těchto studentů.


7. června 2022

Jak jednat se zahraničními kolegy

ZAMĚSTNANCI/DOKTORANDI

Cílem našeho semináře je efektivnější komunikace na pracovišti mezi zaměstnanci či kolegy z odlišných kultur. Dozvíte se, jak kultura podmiňuje chování v práci a jak zahraniční zaměstnanci vnímají pojmy jako je například termín, motivace nebo role lídra.


9. června 2022

Jak na stáž v CERN?

STUDENTI

Přemýšleli jste o práci pro prestižní zahraniční organizaci? Co třeba rovnou pro CERN? Zveme vás na podvečerní webinář, na kterém se od absolventky MFF UK dozvíte vše potřebné o zajímavých stážových programech.


10. června 2022

Jak na publikování v angličtině 3: Styl

DOKTORANDI A POSTDOKTORANDI

Myslíte si, že správný akademický článek musí být tvořen složitým jazykem, aby byl vůbec považován za vědecký? Naučíme vás opak, aneb jak psát dynamicky, srozumitelně a výstižně!


23. června 2022 – 24. června 2022

Konference pracovníků vysokoškolských poraden

UK Point ve spolupráci s AVŠP pořádá 23. 6. a 24. 6. 2022 v Celetné 13 "Národní konferenci pracovníků vysokoškolských poraden aneb poradenství jako nástroj podpory pozitivního prostředí na vysokých školách".


5. září 2022 – 8. září 2022

Orientační týden 2022

STUDENTI / STUDENTKY 1. ROČNÍKŮ

Svět Univerzity Karlovy se vám otevírá a my chceme pomoci se v něm zorientovat. Zjistíte, jak účinně využívat univerzitní knihovny a informační zdroje, mluvit se bude o studiu, financích, službách pro studenty i možnostech vycestovat do zahraničí. Provedeme vás všemi nástrahami Studijního informačního systému a e-learningovými možnostmi výuky. Stranou zájmu nezůstane ani studentský život a aktivity studentských spolků. V univerzitním Kampusu Hybernská se uskuteční setkání se studentskými spolky napříč všemi fakultami UK. Zástupci jednotlivých spolků vás seznámí s volnočasovými aktivitami na univerzitě, které nabízejí způsob, jak se v novém prostředí necítit sám a zároveň dělat, co vás zajímá.


14. září 2022

Den zdraví s MULTISPORTEM

Univerzita Karlova společně se společností MULTISPORT vás zve na Den zdraví, kde si budete moct změřit skladbu svého těla, diagnostikovat odchylky chodidel pomocí podoskopu a předejít tak např. bolestem páteře, nebo si můžete zkontrolovat mateřská znaménka dermatologem.


22. září 2022

Malá škola rétoriky

KLUB ALUMNI UK

Nenechte si ujít interaktivní přednášku, kterou pro Vás pořádá Klub Alumni UK. Malá škola rétoriky Vám umožní ověřit si a také zlepšit své rétorické dovednosti a schopnosti vyjádřit se. Začínáme v 16.30. Na přednášku je třeba se zaregistrovat.


22. září 2022

RUN FOR IT září 2022

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace? Sníte o lepší postavě a dobré kondici?

Běžeckým tréninkem pro začátečníky i pokročilé běžce v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, lektor Katedry tělesné výchovy na MFF a běžecký guru.

Začínáme ve čtvrtek 22. září 2022 od 16 hod. - 17:30 hod.


5. října 2022 – 14. prosince 2022

Sebezkušenostní skupina pro studenty

STUDENTI

Zapojte se do sebezkušenostní skupiny pro studenty, která se zaměří na pomoc při zátěžových situacích. Přihlásit se do skupiny je možné do 18. 9. 2022


6. října 2022

RUN FOR IT říjen 2022

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace? Sníte o lepší postavě a dobré kondici?

Běžeckým tréninkem pro začátečníky i pokročilé běžce v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, lektor Katedry tělesné výchovy na MFF a běžecký guru.

Začínáme ve čtvrtek 6. října 2022 od 16 hod. - 17:30 hod.v angličtině společně se zahraničními studentyMáte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám