Aktuality

Women Scholars Here and There; Then and Now

The concluding event of the worldwide UN campaign "Orange the World," also known as "16 Days of Activism against Gender-Based Violence," will be conducted in an international spirit. We have invited international scholars from Charles University to share their experiences regarding the status and equality of women.

Univerzita - místo pro aktivismus?

Zveme vás na pokračování kampaně "Orange the World", aneb "16 dní aktivismu proti genderově podmíněnému násilí". Akce bude probíhat formou panelové diskuse o hranicích aktivismu, který patří do akademického prostředí a jeho vztahu s třetí rolí univerzity.

Podejte si přihlášku zdarma do 31. 12. 2023

Nacházíte se v tíživé životní situaci a přemýšlíte o studiu na UK? Do konce roku je možné podat si jednu přihlášku ke studiu zdarma!

Kompletní informace o podání přihlášky zdarma naleznete zde.

Pro studující zasažené situací na Blízkém východě

Nabízíme účast v podpůrných skupinových setkáních každé pondělí (v AJ) a středu (v ČJ) v prostorách Poradny Centra Carolina ve Školské13a. Není třeba se předem registrovat. Samozřejmě jsou vám otevřeny i další akce z nabídky, je-li volná kapacita.

Podpůrné skupiny

VŠICHNI STUDUJÍCÍ, Bc., Mgr., Ph.D.

Otevřeli jsme skupiny moderované našimi poradci, psychology a kouči. Ve skupině zjistíte, že nejste se svými problémy sami. Možnost probrat věci ve skupině přináší úlevu, nové pohledy, inspiraci a někdy i příležitost se zasmát věcem, nad kterými byste se o samotě třeba trápili.

Mentoring pro studující se znevýhodněním

Zapojte se do programu mentoringu pro studující se socioekonomickým znevýhodněním. Hledáme klienty mentoringu z 1. a 2. ročníků a mentory.

21. září 2023
Všechny aktuality >
Akce pro vás

Studenti Doktorandi Klub Alumni Zaměstnanci


Podmínky účasti na seminářích a workshopech


‹  Prosinec 2021  ›

StČtSoNe
12345
PoÚtStČtSoNe
6789101112
PoÚtStČtSoNe
13141516171819
PoÚtStČtSoNe
20212223242526
PoÚtStČt
2728293031

11. října 2021 – 13. prosince 2021

Práce se stresem - skupina

DOKTORANDI

Stres nelze ze života zcela eliminovat. Se stresem se ale můžeme naučit zacházet tak, aby nás neničil a nepůsobil nám v dlouhodobém horizontu tělesné obtíže.


20. října 2021 – 15. prosince 2021

Jak zvládat zátěžové situace?

STUDENTI UK

Vaše vnitřní zdroje můžete najít v sebezkušenostní skupině s prvky biosyntetické psychoterapie. Setkání se zaměří na relaxaci, propojení s vlastním tělem a svými zdroji, na práci se stresem. Skupinu povedou zkušení terapeuti.


20. října 2021 – 15. prosince 2021

Jak zvládnout zátěžové situace?

ZAMĚSTNANCI UK

Zapojte se do sebezkušenostní skupiny pro zaměstnance UK, která se bude scházet od 20. 10. do 15. 12. 2021 každou středu od 17.00 do 19.00 hodin v Kampusu Hybernská.

Prosíme zájemce, aby se přihlásili nejlépe do 17. 10. na email: matyas.muller@ruk.cuni.cz.


22. listopadu 2021 – 6. prosince 2021

Akademické psaní v angličtině: Jak na odstavce

DOKTORANDI

Plavete v akademických textech psaných v anglickém jazyce? Ať už píšete článek, nebo dizertaci, zkuste třídílný kurz, který se zaměřuje na tvorbu odstavců a vyjádření myšlenky v angličtině.


1. prosince 2021

Advent na UK

ZRUŠENO


7. prosince 2021

Akademický leadership

DOKTORANDI

Víte, co všechno by měl zvládnout dobrý lídr, manažer a follower? A jaké jsou jejich specifické role v akademickém prostředí? Pusťte si video a přijďte na workshop, kde si vše procvičíte.


8. prosince 2021

Práce při studiu - jak si nastavit hranice

Večery s poradnou

Studium a práce; jak na to? Zkušená personalistka a kariérní poradkyně vám poradí, jak získat ten správný part-time job, jak si ho udržet a jak nastavit hranice, aby vše dohromady mohlo fungovat.


8. prosince 2021

Den Univerzity Karlovy v Bruselu

ABSOLVENTI A PŘÁTELÉ UK

Zveme vás na setkání s vedením Univerzity Karlovy, které se uskuteční na zastupitelském úřadu v Bruselu.


10. prosince 2021

Jak si užít magický konec roku

STUDENTI

Vánoce a zkouškové!? Jak to udělat, aby toto období bylo skutečně klidné, pohodové, bez tlaku a stresu? Zveme vás na webinář plný praktických tipů a návodů, abyste konec roku prožili opravdu magicky.


14. prosince 2021

Prevence syndromu vyhoření

Prevence syndromu vyhoření

Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Webinář „Prevence syndromu vyhoření“ vás seznámí s termíny stres, syndrom vyhoření, stres a jeho obraz v nejnovějších výzkumech, copingové strategie a jejich funkčnost v prevenci syndromu vyhoření.

Více zjistíte ve čtvrtek 11. listopadu 2021, 14:00 - 17:00 hodin. V on-line prostředí bude potřebné, aby měli účastníci zapnuté kamery a počítali s interaktivní povahou webináře.


15. prosince 2021

Prezentační dovednosti a pracovní komunikace v angličtině pro virtuální prostředí

DOKTORANDI

Potřebujete prezentovat svoji práci, své projekty nebo výzkum na mezinárodních konferencích, které v současnosti často probíhají on-line? Chcete, aby i tak Vaše prezentace vyzněla autenticky a přesvědčivě a účastníky zaujala? Chcete na obrazovce vypadat lépe? Náš workshop vám pomůže ve všech těchto bodech, a nejen to.


26. prosince 2021

Svatoštěpánské setkání

Srdečně vás zveme na tradiční vánoční Svatoštěpánské setkání, které se letos uskuteční v kostele sv. Apolináře na Větrově.


17. ledna 2022 – 31. ledna 2022

Nejlepší kamera je ta, kterou máte u sebe

DOKTORANDI

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vznikají videa a vlogy, které dennodenně zhlížíte na internetu? Rádi byste se dozvěděli něco o tom, jak videa vytvářet, a načerpali tak inspiraci pro svou vlastní tvorbu? Přijďte na interaktivní mini kurz s YouTuberem Tomášem Touhou!


25. ledna 2022

Komentovaná prohlídka: Muzeum normální a srovnávací anatomie

KLUB ALUMNI UK

Členy Klubu Alumni UK zveme na prohlídku Muzea normání a srovávací anatomie v Anatomickém ústavu 1. Lékařské fakulty.


29. ledna 2022

Pojďte na Karlovku online

UCHAZEČI

Stále tápete, kam po maturitě? Online představení Karlovky je tady!


17. února 2022

Empatická komunikace

STUDENTI

Každý z nás se denně setkává s různými lidmi a "nějak" s nimi jedná. Ne vždy je však komunikace taková, aby vedla ke všestranné spokojenosti... Jak tedy lépe porozumět ostatním i sobě samým? Zveme vás na seminář, kde se dozvíte, jak na to.


17. února 2022

Komentovaná prohlídka: Hrdličkovo muzeum člověka

KLUB ALUMNI UK

Zveme vás na prohlídku antropologického muzea Přírodovědecké fakulty UK.


21. února 2022

Immunity Webinar (Loono)

STUDENTS/EMPLOYEES

Join us for a webinar led by Loono. We will discuss how the immune system works and what it is made of. You will also learn about autoimmune diseases, vaccinations, different ways of improving your immunity and how to avoid the risk of infection. Open to Czech and international students and employees.


23. února 2022

Beseda s absolventy - Práce ve vzdělávání

STUDENTI a ABSOLVENTI

Zveme vás na další setkání s absolventy UK – tentokrát z oblasti vzdělávání. Přijďte si poslechnout jejich zkušenosti a doporučení. Jak z doby studia, tak během kariérní dráhy. Ptát se na to, co vás zajímá, můžete profesionálů z různých odvětví tohoto zajímavého oboru.


24. února 2022

Finanční gramotnost

STUDENTI

Naučte se lépe přemýšlet nad svými penězi.Ukážeme si, proč je dobré začít finančním plánem a jak si definovat finanční cíle.


25. února 2022

Kognitivní překážky porozumění

DOKTORANDI

Webinář bude zaměřen na fenomény, jako jsou kognitivní zkreslení, konfirmační bias a další, které tolik komplikují přenos vlastně jakékoliv informace, a navíc ovlivňují, jak si lidé tvoří názory a přesvědčení. Proč je důležité být si těchto překážek vědom? Protože znesnadňují a někdy znemožňují komunikaci nejen na osobní úrovni, ale i mezi politickými skupinami nebo celými národy.


1. března 2022

Prevence syndromu vyhoření

STUDENTI

Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Webinář „Prevence syndromu vyhoření“ vás seznámí s termíny stres, syndrom vyhoření, stres a jeho obraz v nejnovějších výzkumech, copingové strategie a jejich funkčnost v prevenci syndromu vyhoření.

Více zjistíte v úterý 1. března 2022, 15:00 - 18:00

V on-line prostředí bude potřebné, aby měli účastníci zapnuté kamery a počítali s interaktivní povahou webináře.


15. března 2022

Konec prokrastinace

Také znáte ten neodbytný pocit, že byste měli něco dělat, ale neustále oddalujete dobu, kdy s tím začít? Naučte se, jak zvýšit svou osobní motivaci, osvojit si správné návyky sebedisciplíny, a skoncovat s prokrastinací!


16. března 2022

Podnikni to! na UK - LS 2022

STUDENTI

V březnu začíná nový běh oblíbeného kurzu pro podnikavce na Karlovce. Zveme vás na úvodní setkání, které se uskuteční 16. 3. od 16:30 v Modré posluchárně. Kurz se skládá z 8 workshopů - každou středu do 4. 5. 2022.


17. března 2022

Komentovaná prohlídka: Svatováclavská rotunda na MFF

KLUB ALUMNI UK

Pro členy Klubu Alumni UK jsme připravili dva termíny prohlídek Svatováclavské rotundy na Malé Straně.


22. března 2022

Jak na publikování v angličtině 1

DOKTORANDI

Plánujete publikovat svůj vědecký text v angličtině? Přijďte na náš seminář. Získáte informace týkající se procesu publikování, zaměříme se také na psaní abstraktu a písemnou komunikaci s editorem.


22. března 2022

Inovativní myšlení

STUDENTI

jak odhalit skutečné příčiny problémů a vymyslet řešení?

Selský rozum a intuice už jen málo kdy stačí na vyřešení problémů moderní doby. Naopak je na místě se s těmito prvními nápady nespokojit a zamyslet se nad problémy víc do hloubky a pochopit, v čem ve skutečnosti spočívají.


23. března 2022

Kariérní den na UK

STUDENTI a ABSOLVENTI

Pro studenty a absolventy Univerzity Karlovy jsme připravili bohatý program na podporu kariérního směřování. Přijďte se vyfotit na životopis, vyzkoušejte si pohovor nanečisto nebo si vyberte některou z přednášek našeho programu.


24. března 2022

RUN FOR IT 2022

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace? Sníte o lepší postavě a dobré kondici?

Běžeckým tréninkem pro začátečníky i pokročilé běžce v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, lektor Katedry tělesné výchovy na MFF a běžecký guru.

Začínáme ve čtvrtek 24.března 2022 od 16 hod. - 17:30 hod.


29. března 2022

Mindfulness

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Mindfulness je typ mentálního tréninku, při kterém kultivujeme naši všímavost. V rámci semináře si vyzkoušíte vedené meditace a osvojíte si praktické techniky "do kapsy", díky nimž lépe zvládnete stresující situace a zvýšíte svoji psychickou odolnost. Součástí workshopu budou doporučení, jak se cvičením všímavosti začít.

Více zjistíte v úterý 29.března 2022 15:00 - 17:15 hod., Zelená posluchárna, Celetná 20, Praha 1.


30. března 2022 – 4. května 2022

Němčina pro výjezd

DOKTORANDI

Chystáte se na studijní pobyt nebo stáž do německy mluvící země? Nejste si jisti svou slovní zásobou a máte obavy z toho, co z vás během konverzace v němčině vypadne? Přijďte se rozmluvit a nechat veškeré obavy z němčiny za sebou na našem online kurzu, který bude veden v německém jazyce!


6. dubna 2022

Stylistika současné češtiny

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete držet krok s dobou v českém jazyce a zjistit co je dnes jinak, než jste se učili ve škole? Přijďte na seminář kde probereme nejdůležitější gramatické a stylistické jevy současné češtiny, a to s ohledem na vytváření jazykově kultivovaných odborných, ale i jiných textů.

Více zjistíte ve středu 6. dubna 2022, 14:00 - 17:00 hodin., Zelená posluchárna, Celetná 20, Praha 1.


8. dubna 2022

Time management: Základ produktivity a sebeřízení

DOKTORANDI

Mnoho věcí, které jste slyšeli o time managementu, je zásadně špatně. Time management neznamená pracovat stále více a rychleji, jen s fintou, jejíž znalost nám ještě chybí. Umění time managementu představíme jako umění, jak vytvářet chytré hranice a strukturu, která nám pomůže, nikoli nás zničí a oslabí.


12. dubna 2022

Jóga, dechová a relaxační cvičení

STUDENTI

V rámci cyklu FIT & SMART student určeno studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Cvičení jógových pozic, je založeno na systému střídání napětí s protažením. Cílem je naučit vás odpočívat, pozitivně myslet, správně držet a používat své tělo, poskytnout mu pohybový koncept, který bude jemný a mírumilovný.


14. dubna 2022

Umění sebe/prezentace

STUDENTI

Každý z nás se v životě dostane do situace, kdy má něco „prodat“ – sebe, svůj nápad, práci, obhájit svoji myšlenku… Ostatně, je to téměř každý den. Jak na to, abychom se přes nepohodlí přenesli, cítili se dobře, byli důvěryhodní a dosáhli úspěchu? Je potřeba se naučit „pár triků“. Přijďte na praktický seminář a natrénujte.


21. dubna 2022

Kariéra v EU a předsednictví ČR v Radě EU z pohledu aktérů

Blíží se předsednictví ČR v Radě EU. Jaké to je být součástí dění? Přijďte na zajímavé a bezesporu velmi podnětné (i vzhledem k aktuální situaci) moderované setkání s představiteli našich vládních úřadů. Dozvíte se také o kariérních příležitostech po skončení českého předsednictví.


23. dubna 2022 – 24. dubna 2022

Psychological resilience - workshop for students

Carolina Center will organize a 2-days workshop for all English speaking students. The workshop will be lead by two trained psychologist from Counselling center. We feel that the last years and months are more demanding and stressful than ever. So the workshop will be focused on psychological resilience, mental health and self-help. Everyone is welcome, to join us on the weekend of April 23 and 24.


23. dubna 2022

Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů

VEŘEJNOST

Otevíráme historickou budovu Karolina, abychom s vámi prožili Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů. Čeká na vás bohatý program pro celou rodinu a představení kurzů celoživotního vzdělávání, včetně programu Univerzity třetího věku.


26. dubna 2022

Strategie a efektivita učení studentů s SPU

STUDENTI

Setkání, které je zaměřeno na studenty se specifickými poruchami učení, se bude konat 26. 4. 2022 od 10hod. do 12hod. v Zelené posluchárně v Celetné 20.


28. dubna 2022

RUN FOR IT 2022

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace?

Dalším běžeckým tréninkem pro začátečníky i pokročilé běžce v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, tentokrát v angličtině společně se zahraničními studenty ve čtvrtek 28.dubna 2022 od 16 hod. - 17:30 hod.


5. května 2022

Zdravý (studentský) talíř

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Jak zdravě nakoupit? Co vlastně je zdravá a nezdravá potravina? A existuje vůbec? Praktický workshop zaměřený na základy (praktické) výživové gramotnosti, i osvětlení toho, jak vlastně věda ví, co je a není zdravé. V první části semináře si na příkladech ověříme, jak vlastně vypadá zdravý (a environmentálně udržitelný) talíř, a na kolik ho dnes dodržujeme. Dále se naučíme, jak v obchodech poznat kvalitní potravinu, i jak nakoupit bez prohloubení mariánského příkopu do studentského rozpočtu.

Na seminář doporučujeme přinést sepsaný jídelníček z posledního dne. Seminář je vhodný jak pro zastánce konvenční, tak vegetariánské a veganské stravy.

Lektor: MUDr. Eliška Selinger

Termín: 5. května 2022 14:00 - 17:00 hod., Zelená posluchárna, Celetná 20, Praha 1


10. května 2022 – 27. srpna 2022

Podpůrná skupina pro ukrajinské studenty

Centrum Carolina organizuje krátkodobou podpůrnou skupinu, určenou primárně pro studenty z Ukrajiny a další studenty Univerzity Karlovy, kteří se cítí zasaženi válkou na Ukrajině.


10. května 2022

Jóga, dechová a relaxační cvičení

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Cvičení jógových pozic, je založeno na systému střídání napětí s protažením. Cílem je naučit vás odpočívat, pozitivně myslet, správně držet a používat své tělo, poskytnout mu pohybový koncept, který bude jemný a mírumilovný.


12. května 2022

RUN FOR IT květen 2022

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace? Sníte o lepší postavě a dobré kondici?

Běžeckým tréninkem pro začátečníky i pokročilé běžce v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, lektor Katedry tělesné výchovy na MFF a běžecký guru.

Další lekce ve čtvrtek 12.května 2022 od 16 hod. - 17:30 hod.


13. května 2022

Na UK s Asistencí

UK Point ve spolupráci s Asistencí o.p.s. pořádá 13.5. v Kampusu Hybernská akci pro všechny studenty a zaměstnance UK. Cílem bude přiblížit téma asistování s názorními ukázkami pod vedením zkušených supervizorů


13. května 2022

Defiant Lives - promítání v rámci akce Na UK s Asistencí

Defiant Lives představuje světu aktivisty, o kterých jste nikdy neslyšeli. Vypráví příběh vzestupu a boje hnutí za práva lidí se zdravotným zněvýhodněním ve Spojených státech, Británii a Austrálii. Přijďte 13. 5. o do Kampusu Hybernská a zúčastnite se i dalších přednášek a workshopů


16. května 2022

Komentovaná prohlídka Stavovského divadla

KLUB ALUMNI UK

Zveme vás na komentovanou prohlídku Stavovského divadla, které se nachází jen pár kroků od budovy Karolina. Nahlédněte za oponu a poznejte divadlo z jiné perspektivy. Prohlídka začne v 16.00 a je nutná předchozí registrace.


20. května 2022

Jak na publikování v angličtině 2: Tvorba článku

DOKTORANDI A POSTDOKTORANDI

Angličtina je lingua franca v akademickém prostředí. Schopnost prezentovat svůj výzkum celému světu je nespornou výhodou a otevírá dveře k úspěchu. Přijďte se proto naučit, jak efektivně publikovat výsledky svých bádání v angličtině.


30. května 2022

Jak a kde hledat práci

STUDENTI

Chcete dělat práci, která vám dává smysl? Zajímá vás strategie hledání práce v různých typech organizací? Chcete znát mapu práce, která s vámi bude ladit? Pokud je vaše odpověď "ano", přijďte si poslechnout praktické tipy a nechat si doporučit od jedné z nejlepších kariérních poradkyň u nás.


30. května 2022

Koučování v poradně a co od něho čekat?

STUDENTI I ZAMĚSTNANCI

Přemýšlíte o spolupráci s koučem? Nevíte ale, jaké přínosy pro vás koučování může mít a jak se liší od psychologického poradenství?

Na webináři z cyklu Večery s poradnou odpoví na tyto otázky koučové z Centra Carolina.Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám