Přihlášky zdarma lákají stále více uchazečů

Letos Centrum Carolina zaznamenalo čtyřnásobný nárůst žádostí o přihlášku zdarma oproti loňskému roku. Univerzita Karlova tímto nabízí lepší dostupnost studia uchazečům ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí. Standardní cena jedné přihlášky je 880 Kč.

8. února 2024

Chatová podpora UK

Od prvních hodin tragédie na Filozofické fakultě funguje chat psychologické podpory Univerzity Karlovy pro studující i zaměstnance, kam je možné se stále obracet. Více o chatu a jeho provozu naleznete po rozklinutí aktuality.

Mimořádná info linka

Každý den od 9 do 17h je k dispozici informační linka pro studující a zaměstnance UK, na které operátoři pomohou hledat potřebné informace a směřovat k službám nabízeným v souvislosti s tragickou událostí na Filozofické fakultě. Pomoc najdete na telefonním čísle +420 800 100 790.

Výdej osobních věcí z FF

Další výdej osobních věcí, zanechaných v hlavní budově FF UK, bude probíhat po celý leden, vždy každý čtvrtek od 8 do 16 a každé úterý od 11 do 18 v UK Pointu (Celetná 13). Případné dotazy směřujte v pracovní dny od 9 do 17h na informační linku +420 800 100 790.

Dobrovolnická pomoc

Děkujeme za každou nabídku dobrovolnické pomoci v této mimořádné situaci. Připravili jsme speciální nabídku příležitostí pomoci (nejen) Filozofické fakultě. Vyplněním dotazníku se můžete hlásit na konkrétní nabídky dobrovolnických činností, které průběžně aktualizujeme, či nabídnout své možnosti.

Women Scholars Here and There; Then and Now

The concluding event of the worldwide UN campaign "Orange the World," also known as "16 Days of Activism against Gender-Based Violence," will be conducted in an international spirit. We have invited international scholars from Charles University to share their experiences regarding the status and equality of women.

8. prosince 2023

Univerzita - místo pro aktivismus?

Zveme vás na pokračování kampaně "Orange the World", aneb "16 dní aktivismu proti genderově podmíněnému násilí". Akce bude probíhat formou panelové diskuse o hranicích aktivismu, který patří do akademického prostředí a jeho vztahu s třetí rolí univerzity.

6. prosince 2023

Zahájení kampaně OSN "Orange the World"

Zveme vás na panelovou diskusi k zahájení kampaně OSN proti genderově podmíněnému násilí. Akci zahájí rektorka UK prof. Milena Králíčková a zmocněnkyně vlády pro lidská práva Mgr. Klára Šimáčková Laurenčíková.

24. listopadu 2023

Podejte si přihlášku zdarma do 31. 12. 2023

Nacházíte se v tíživé životní situaci a přemýšlíte o studiu na UK? Do konce roku je možné podat si jednu přihlášku ke studiu zdarma!

Kompletní informace o podání přihlášky zdarma naleznete zde.

6. listopadu 2023

Mindfulness pro život

Mindfulness, neboli všímavost, znamená věnovat pozornost naší zkušenosti v přítomném okamžiku. Se zvědavostí, soucitem a přijetím.

V poradně Centra Carolina pořádáme osmitýdenní zážitkový kurz vedený certifikovanými lektorkami.

3. listopadu 2023