• Akce
  • Všechny akce

Všechny akce

Podmínky účasti na seminářích a workshopech


Jak na publikování v angličtině 3: Styl


Třetí část z cyklu kurzů Jak na publikování v angličtině se tentokrát zaměří na styl. Volně navazuje na květnový seminář, jehož absolvování není podmínkou pro přihlášení do červnové kurzu. Každý z nich má totiž vlastní podtéma.


Na semináři se naučíte, jak dodat svým akademickým textům správnou dynamiku, a to zároveň tak, aby byly výstižné a srozumitelné všem čtenářům. Ze zkušenosti totiž víme, že texty, které lze číst s lehkostí a s uměním uhodit hřebík na hlavičku, patří k těm, které si snáze zapamatujeme a více se toho naučíme. Na druhou stranu se setkáváme také s texty, jejichž věty je nutné přečíst několikrát, aby se čtenář dopídil jejich významu. Takové texty mívají složitá a vágní souvětí, a mohou tak působit jako matoucí. Z této zkušenosti si tak čtenáři odnášejí domněnku, že je potřeba při psaní užívat květnatá souvětí a komplexní jazyk. Na tomto workshopu se však naučíte úplnému opaku.


Kurz se bude konat v krásných prostorách Malé auly v Karolínu v anglickém jazyce.


Čas a místo: Pátek 10. 6., od 9:00 do 12:00, Malá aula v Karolinu


Lektor: Eleanor Lurring, MA v aplikované lingvistice, MBA, RSA Dip TESOL

Jsem rodilá mluvčí pocházející z Velké Británie. Se svými třicetiletými zkušenostmi výuky pokročilé angličtiny se nyní zaměřuji na pomoc všem, kteří chtějí publikovat akademické texty v tomto jazyce. Zabývám se také proofreadingem a editováním akademických prací, konkrétně pak disertacemi, konferenčními materiály, motivačními dopisy a žádostmi o grant. Spolupracuji s doktorandy a postdoktorandy z nejrůznějších vědeckých odvětvích (z oblasti učitelství, strojírenství, humanitních věd a ekonomiky). Mé služby zahrnují konzultace o struktuře a obsahu výše zmíněných prací. V rámci proofreadingu se pak se studenty věnujeme přesnosti vyjadřování a čtivosti jejich psaných materiálů.


Účastníci: Doktorandi a postdoktorandi


Registrace: Vzdělávací portál

Začátek akce 10. června 2022
Konec akce 10. června 2022
Organizátor Platforma doktorského studia, UK Point
Email na organizátora petra.konupkova@ruk.cuni.cz
Webové stránky https://ukpoint.cuni.cz/IPSC-506.html
Místo konání akce Malá aula, Karolinum
Rezervace Vzdělávací portál


Poslední změna: 18. květen 2021 23:48 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám