• Akce
  • Všechny akce

Všechny akce

Podmínky účasti na seminářích a workshopech


Jak natočit a publikovat video

Video se v současnosti stalo běžnou součástí webových stránek, facebookových profilů a nejrůznějších profilů. Prezentujeme s ním sami sebe i to, co děláme, což platí i o výzkumu. Kurz od ČTK je určen pro všechny, kdo chtějí dát svým videím jasný tvar a naučit se, jak nejefektivněji zaznamenávat události a svou činnost a jak je posléze prezentovat.


Podrobné informace:

O zásadní popularizaci amatérského videa se zřejmě postaral fenomén Youtube. Každodenní záplava videozáznamů nejrůznějšího obsahu a kvality ale pouze zdůraznila skutečnost, že divákům již nestačí atraktivní téma, ale očekávají už i určitou formu. Nejde přitom v první řadě o technickou kvalitu záznamu jako spíš o celkovou koncepci.


Cílem kurzu není detailní seznámení se s konkrétní technikou, ale přiblížení postupů, které autorům usnadní natáčení a divákům sledování. Důraz je kladen na maximální praktičnost, bez nutnosti předchozích zkušeností.


Kurz by měl zájemcům přiblížit pravidla, která jim pomohou efektivně zaznamenat významné události jejich osobního nebo profesního života a později je efektně prezentovat. Není přitom podstatné, zda půjde o domácí video z oslavy narozenin nebo videoreportáž pro web. Každý, kdo vezme do ruky kameru, se totiž stává reportérem.


Pro potřeby workshopu bude k dispozici potřebná technika, účastníci si nicméně mohou přinést vlastní (kamery, fotoaparáty, kvalitnější mobily). Součástí kurzu je i vysvětlení výhod a omezení jednotlivých typů záznamových zařízení.

Po teoretické části vyrazí účastníci do terénu. Odpoledne vyhodnotíme pořízený materiál. Materiál zpracujeme ve střihovém programu. Účastníci se seznámí s obecnými principy nelineárního střihu a publikování videa.

Každý zájemce si buď odnese hotový sestřih, nebo mu jej zašleme.


Čas a místo konání: Úterý 11. 10. a čtvrtek 11. 11. od 10:00 do 16:00 (lze si vybrat ze dvou termínů, kurzy na sebe nenavazují), Malá zasedací síň


Lektor: Kameraman Hynek Beran z České tiskové kanceláře


Účastníci: Kurz je určen pro doktorandy a post-doktorandy.


Registrace: Vzdělávací portál


Pokyny pro účastníky:

Účastník prokáže, že

I. absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo

II. absolvoval nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo

a. byl očkován proti onemocnění COVID-19 a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka, nebo

b. od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců, nebo

III. prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.


Po celou dobu trvání akce je třeba mít předepsanou ochranu dýchacích cest.

Začátek akce 11. října 2021
Konec akce 11. října 2021
Organizátor UK Point
Email na organizátora petra.konupkova@ruk.cuni.cz
Webové stránky https://ukpoint.cuni.cz/IPSC-506.html
Rezervace Vzdělávací portál
Vstupné Ne


Poslední změna: 18. květen 2021 23:48 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám