27. dubna 2021

Jarní hudební podvečer

Chybí Vám kultura a koncerty? Přeneste se s námi do hudebního světa online v úterý 27. dubna od 18 hodin. Jarním hudebním podvečerem Vás bude provázet muzikolog Haig Utidjian, sbormistr a šéfdirigent Sboru a Orchestru Univerzity Karlovy.

Připojte se přes MS Teams zde: .

Uslyšíte výběr známých děl včetně české premiéry Hymnus Amoris od Carla Nielsena, Jarní romanci od Fibicha, Rossiniho Stabat Mater, premiéry Fra Angelico a Magnificat od Alana Hovhanesse, premiéru sborových děl a klavírního koncertu českého skladatele Milana Igla a další.

Haig Utidjian, Ph.D. je britský dirigent a muzikolog arménského původu. Studoval na univerzitách v Sussexu, Londýně a Cambridge, na Accademie Chigiana v Sieně a na Vysoké škole Guildhall School of Music and Drama v Londýně. Pro svůj velký zájem o českou hudbu byl pozván na stáž na pražskou Akademii múzických umění. Od té doby se Haig intenzivně věnuje propagaci české hudby ve světě a je šéfdirigentem Sboru a orchestru Univerzity Karlovy.

Sbor Univerzity Karlovy v Praze tvoří studenti a absolventi Univerzity Karlovy a spolupracujícími profesionálními sólisty z Opery Národního divadla a Opery Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Orchestr Univerzity Karlovy v Praze má v současnosti přes padesát členů a věnuje se interpretaci děl světových i českých skladatelů od baroka až po současnost. Výjimečnou příležitost reprezentovat Univerzitu Karlovu měl Sbor UK spolu se svým orchestrem při setkání rektorů evropských univerzit v Obecním domě, při návštěvě papeže Benedikta XVI. na Pražském hradě a při zahraničních vystoupeních v Kolíně nad Rýnem, v Paříži či ve Vídni.

Registrace na hudební podvečer zde.