27. dubna 2021

Jarní hudební podvečer

Chybí Vám kultura a koncerty? Přeneste se s námi do hudebního světa online v úterý 27. dubna od 18 hodin. Jarním hudebním podvečerem Vás bude provázet muzikolog Haig Utidjian, sbormistr a šéfdirigent Sboru a Orchestru Univerzity Karlovy. Přihlášení je možné přes registrační formulář.

Uslyšíte výběr známých děl včetně české premiéry Hymnus Amoris od Carla Nielsena, Jarní romanci od Fibicha, Rossiniho Stabat Mater, premiéry Fra Angelico a Magnificat od Alana Hovhanesse, premiéru sborových děl a klavírního koncertu českého skladatele Milana Igla a další.

Haig Utidjian, Ph.D. je britský dirigent a muzikolog arménského původu. Studoval na univerzitách v Sussexu, Londýně a Cambridge, na Accademie Chigiana v Sieně a na Vysoké škole Guildhall School of Music and Drama v Londýně. Pro svůj velký zájem o českou hudbu byl pozván na stáž na pražskou Akademii múzických umění. Od té doby se Haig intenzivně věnuje propagaci české hudby ve světě a je šéfdirigentem Sboru a orchestru Univerzity Karlovy.

Sbor Univerzity Karlovy v Praze tvoří studenti a absolventi Univerzity Karlovy a spolupracujícími profesionálními sólisty z Opery Národního divadla a Opery Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Orchestr Univerzity Karlovy v Praze má v současnosti přes padesát členů a věnuje se interpretaci děl světových i českých skladatelů od baroka až po současnost. Výjimečnou příležitost reprezentovat Univerzitu Karlovu měl Sbor UK spolu se svým orchestrem při setkání rektorů evropských univerzit v Obecním domě, při návštěvě papeže Benedikta XVI. na Pražském hradě a při zahraničních vystoupeních v Kolíně nad Rýnem, v Paříži či ve Vídni.

Registrace na hudební podvečer zde.