24. dubna 2020

Hlídání dětí zaměstnanců UK

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

v rámci návratu pracovníků UK zpět do kanceláří a učeben bude UK Point otevírat v Praze neformální dětské skupiny pro děti zaměstnanců.

Pokud máte zájem o zapojení Vašeho dítěte do dětské skupiny, vyplňte prosím dotazník zde:

Dotazník

Kontaktní osobou je Mgr. Šárka Vohlídalová,

Jak to bude probíhat?

Od 11. 5. do 26. 6. bude k dispozici hlídací skupina pro děti od 5 do 11 let, která bude otevřena pondělí-středa od 9 do 16 hod., kde součástí programu bude i doučování látky, kterou budou mít děti zadané svou školou. Maximální počet dětí ve skupině bude 15. Bude-li poptávka větší, budeme se snažit zajistit hlídání ve více separátních skupinách.

Od 18. 5. běží také skupina pro děti od 3 do 5 let. Otevřena je pondělí-středa od 9 do 16 hod.

Od 25. 5. do 26. 6. pak bude připraven zábavně-vzdělávací program pro děti navštěvující 2. stupeň. Děti se budou moci 2x v týdnu zúčastnit aktivit, které budou rozvíjet jejich osobnostně-sociální kompetence i znalosti: přednášky lektorů Juniorské univerzity, projekce dokumentárních filmů z videotéky vzdělávacího programu Jeden svět na školách spojené s besedou, poznávací procházky po historickém centru Prahy aj. I zde bude počet dětí ve skupině omezen dle aktuálních opatření. Skupiny probíhají v úterý a ve čtvrtek od 9 do 16 hod.

Obědy a svačiny budou mít děti bezplatně zajištěny menzami UK.

Budeme se snažit co nejvíce uspokojit váš zájem. Při velkém převisu však bohužel nemůžeme zaručit, že vaše dítě do dětské skupiny zařadíme. Rozhodovat bude pořadí přihlášení. Děkujeme za pochopení.

Individuální hlídání a doučování

Individuální hlídání a individuální doučování zajišťují kolegyně a kolegové z PedF. Možnost uspokojit poptávku po této službě bude záviset na množství dobrovolníků, kteří se do ní zapojí. V případě, že dokážeme sehnat dobrovolníka z HK nebo z Plzně, lze tuto službu poskytovat i v těchto městech.

Máte-li o tuto formu podpory zájem, vyplňte prosím tento formulář:

Formulář k vyplnění

Kontaktní osobou pro individuální služby je .

Srdečně

Ludmila Součková