• Akce
  • Akce pro zaměstnance

Akce pro zaměstnance

Studenti Doktorandi Klub Alumni Zaměstnanci


Podmínky účasti na seminářích a workshopech


Webinář Jak přesvědčivě prezentovat, mluvit a přednášet

Webinář je určen pro zaměstnance a doktorandy s pracovním úvazkem na UK na akademické či pedagogické pozici (pracovní smlouva či dohoda o pracovní činnosti)


Proč je důležité umět se dobře připravit na veřejné vystoupení? Jakou cestou se vydat? Jak správně používat svůj hlas, aby vám všichni rozuměli? Umíte ovládat řeč těla? Která gesta vám pomohou publikum přesvědčit? A kterým je lepší se vyhnout? Správnými postupy a příklady z praxe vás provede webinář, který se bude věnovat prezentačním dovednostem, rétorice i řeči těla.


Seminář začíná ráno v 9:00.


Úkol pro účastníky vzdělávacího webináře:


Natočte na mobil/kameru svůj příspěvek/přednášku. Stopáž: max. 5 minut


Témata pro výběr:

  1. MŮJ OBOR: Představte svoji profesní pozici + obor, ve kterém působíte + řekněte, proč je obor důležitý/atraktivní/přínosný + proč bychom se o něj měli zajímat

  2. MŮJ PROJEKT: Představte nám svůj nejlepší projekt, který jste ve svém oboru udělali/na kterém jste se podíleli/na kterém pracujete.

  3. MŮJ STAND-UP: Zašlete své vystoupení, se kterým byste se rád zůčastnil/a soutěže vědců Science Slam


Odkazy na svá videa zasílejte do 19. 5. na . Neposílejte je jako přílohu. Videa můžete umístit např. na svůj univerzitní OneDrive (přihlaste se na onedrive.com svým účtem čísloosoby@cuni.cz a heslem do CASu) případně na jiné místo, kam uznáte za vhodné (Dropbox, iCloud apod.) a nasdílet nám pomocí odkazu, který nám pošlete na výše uvedenou adresu. Zaslání videí není podmínkou pro účast na webináři, ale pouze velkou výhodou – získáte individuální feedback od lektora!


Účastníci obdrží odkazy na literaturu pro samostudium.


Webinář je součástí projektu Science Slam. Více o projektu: Zkvalitnění strategického řízení na Univerzitě Karlově v oblasti lidských zdrojů ve VaV, klíčové aktivity Science Slam, která je zaměřena na propagaci vědeckého výzkumu. Je tedy určen primárně pro doktorandy s pracovním úvazkem na UK.


Na webináři rádi přivítáme i ostatní studenty se zájmem o zlepšení svých prezentačních dovedností.
Lektor: MgA. Martin Ayrer

Cesta je podle něj cíl a zůstat v pohybu je jediná možnost, jak přežít a profesně nezahynout. Zabývá se specifiky mediální, marketingové i PR komunikace. Vystudoval Literární akademii Josefa Škvoreckého, obor Mediální komunikace a Tvůrčí psaní. Působil jako redaktor ČTK a TV Nova. Reklamní kampaně plánoval v pozici mediálního plannera v mediální agentuře PHD. Pracoval v politickém marketingu na pozicích tiskového mluvčího politické strany, tiskového mluvčího ministerstva a tiskového mluvčího vlády. Nyní pracuje na Univerzitě Karlově v oblasti strategické komunikace.
Projekt: Zkvalitnění strategického řízení na Univerzitě Karlově v oblasti lidských zdrojů ve VaV

Registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_028/0006210


Začátek akce 26. května 2020
Konec akce 26. května 2020
Organizátor UK Point
Email na organizátora lucie.valova@ruk.cuni.cz
Místo konání akce Online akce
Rezervace http://ipc1.cuni.cz/reg/index.php?event=10384


Poslední změna: 5. duben 2019 15:50 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám