• Akce
  • Všechny akce

Všechny akce

Studenti Doktorandi Klub Alumni Zaměstnanci


Podmínky účasti na seminářích a workshopech


Workshop Asertivita pro život (pouze pro studenty UK)


Klikněte pro stažení plakátu
Klikněte pro stažení plakátu
Odmítat, říkat ne nebo jasně vyjadřovat to, co chceme, je pro nás často náročné. Z komunikace se tak stává složitý tanec, kdy se snažíme dosáhnout svého a přitom se vyhnout nepříjemné situaci. Opakovaně se příliš přizpůsobujeme, zbytečně ustupujeme ze svých požadavků či děláme něco za druhé, aniž bychom chtěli. Tím roste naše vnitřní nespokojenost a klesá naše sebedůvěra.


Asertivita nám může pomoci prosadit, co chceme, a více si v komunikaci věřit. Je také účinnou obranou proti nepříjemným manipulacím a dobrým základem pro řešení určitého druhu konfliktů.


Na semináři se seznámíte s principy, na kterých je asertivita postavena. Prakticky si vyzkoušíte vybrané asertivní techniky. Zjistíte, jaký vliv může mít asertivita na vztahy, kdy je vhodné ji využít a kdy naopak „přilévá olej do ohně“. Dozvíte se, kdy je dobré asertivně se prosadit bez ohledu na druhé i že ústup může být nejlepší řešení určité situace.

Program:

  • mapování komunikačních tendencí

  • nácvik asertivního přijímání a odmítání

  • seznámení s asertivními právy

  • praktická obrana proti manipulaci

  • trénink asertivního vyjádření žádosti

  • náhled do situačního řešení konfliktů

  • rozdíl mezi asertivitou a autenticitou

  • představení úrovní komunikace

Lektor:

Ing. Lukáš Kučera – lektor, facilitátor a průvodce kariérním a osobním rozvojem. Absolvoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT. Již v průběhu studia působil jako instruktor zážitkové pedagogiky, lektor a vedoucí ve spolku pro rozvoj osobnosti Velký vůz. Po dokončení studia tři roky vedl Kariérní centrum ČVUT, poté se přesunul na volnou nohu. Aktuálně se nejvíce věnuje lektorování v oblasti komunikace a facilitace ve vzdělávací společnosti Edutica. Je metodikem a lektorem půlročního Komplexního výcviku facilitace zaměřeného na práci se skupinami a týmy. Vede semináře zaměřené na asertivní komunikaci, vyjednávání či prezentační dovednosti. Při individuální i skupinové práci využívá prvky oceňujícího se ptaní, sociodynamického poradenského přístupu, švýcarské metody mapování kompetencí CH-Q, hrdinské výpravy, Somatic Experience či psychoterapie se zaměřením na tělo.


Začátek akce 5. listopadu 2019 v 9:00
Konec akce 5. listopadu 2019 v 13:00
Organizátor Informační, poradenské a sociální centrum UK
Email na organizátora marketa.houdkova@ruk.cuni.cz
Místo konání akce Zelená posluchárna, Celetná 20, Praha 1
Rezervace http://ipc1.cuni.cz/reg/index.php?event=10244


Poslední změna: 3. květen 2020 11:21 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám