• Akce
  • Všechny akce

Všechny akce

Podmínky účasti na seminářích a workshopech


Jak na efektivní time management: přednáška


"Je toho moc, nestíhám to!" Je vám tahle fráze povědomá? Jakpak by ne, svět kolem nás jako by se zbláznil - povinnosti v práci, ve škole i v domácnosti, a k tomu všemu ještě nepřeberné množství příležitostí. Zatímco deadliny nám jdou rychle naproti, sny o hotových disertacích a studijních povinnostech nám často mávají až z daleké budoucnosti. Pojďme se společně naučit, jak vycházet s časem tak, abychom s ním věčně neválčili, ale uzavřeli s ním příměří.


V přednášce o fungujícím time managementu a skutečné efektivitě práce vás naučíme, že nejde ani tak o to, jak si naplánovat diář, ale o způsob myšlení. Podíváme se na to, jak přemýšlet o svém čase, jak přitom obejít bludy a mýty a jak přepsat svá nesprávná a často nefungující vnitřní nastavení. Cílem je, abychom se nehonili od jedné věci k druhé, a tak v nás nevzrůstal zbytečný stres a napětí. Přednáška je ušitá na míru Ph.D. studujícím. V případě zájmu však můžeme nabídnout místa dalším zájemcům.


Obecný obsah

  • „Víte, já ale doopravdy nejlíp dělám POD TLAKEM.“ Tento a mnoho dalších mýtů společně probereme a podíváme se na to, do jaké míry je nebo není pravda to, co se ohledně efektivity povídá

  • SOUSTŘEDĚNÍ. Proč, když jdu studovat materiály, se za chvíli chytím, jak vyřizuju emaily, nebo ještě hůř, jak koukám na internet. Dáme si možná trochu nečekané doporučení ohledně soustředění

  • PROKRASTINACE - bolest mnoha z nás. Bez dalších okolků se vrhneme rovnou na techniky překonání prokrastinace, protože všechno, co je třeba s ní udělat je skoncovat.


Čas a místo

Pondělí 6. 5., od 14:00 do 17:00

Malá aula, Karolinum, Ovocný trh 560/5, 1. patro


Lektorka

Hanka Ondrušková působí od roku 2006 jako lektorka komunikace a osobního rozvoje. Její další témata jsou typologie osobnosti, time-management a prezentační dovednosti. Pořádá kurzy a přednášky pro firmy i soukromé akce. Řadu let vyučovala komunikaci na VŠE v Praze, spolupracuje se státními institucemi, bankami i nadnárodními firmami. Za osmnáct let v oboru prošlo jejími kurzy přes 20 000 lidí. Na YouTube jste mohli zhlédnout její přednášky, z nichž nejúspěšnější jsou o typologii osobnosti s více než půl milionem zhlédnutí.


Účastníci

Mějte, prosím, na paměti, že přednáška je určena hlavně Ph.D. studujícím, a podle toho bude přizpůsoben její obsah. V případě zájmu jsme však ochotni přednášku otevřít i dalším zájemcům, kteří se mohou rovněž hlásit přes Vzdělávací portál.


Forma

Protože jde o zážitkovou formu, pořádáme tuto přednášku prezenčně. Pokud bychom však zaznamenali zájem ze strany studujících ze vzdálených fakult Hradec Králové a Plzeň, jsme ochotni uvažovat o hybridní akci. Tento zájem je však potřeba nahlásit u kontaktní osoby.


Registrace

Vzdělávací portál


Začátek akce 6. května 2024
Konec akce 6. května 2024
Organizátor UK Point
Email na organizátora petra.kucerova.konupkova@ruk.cuni.cz
Webové stránky https://ukpoint.cuni.cz/IPSC-1.html
Program https://ukpoint.cuni.cz/IPSC-413.html
Rezervace Vzdělávací portál


Poslední změna: 18. květen 2021 23:48 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám