• Akce
  • Všechny akce

Všechny akce

Podmínky účasti na seminářích a workshopech


PRÁCE SE STRESEM - skupina pro doktorandy

KDY SE BUDE KONAT?

Pondělí 17-19 hodin, přibližně 1x za 14 dní

5 setkání během semestru:

Zahájení 17/10, další setkání 7/11, 21/11, 28/11, 12/12


KDE?

V Kampusu Hybernská, budova 2D,

2. patro, nalevo od schodů.


Anotace:

Stres nelze ze života zcela eliminovat. Se stresem se ale můžeme naučit zacházet tak, aby nás neničil a nepůsobil nám v dlouhodobém horizontu tělesné obtíže. Skupina Práce se stresem vám nabídne řadu tipů a technik, jak se stresem lépe pracovat.

Během podzimních dní se potkáme celkem pětkrát, vždy na dvě hodiny s frekvencí 1x za 14 dní. Budeme pracovat ve skupině 12-15 účastníků.

Během prvního setkání „sesbíráme“ nejpalčivější stresové situace z každodenního života účastníků. Naučíme se první tělesnou techniku práce se stresem (Mindfulness), jejíž znalost a praxi budeme během následujících dvou měsíců prohlubovat. Každý účastník se zamyslí nad svým individuálním záměrem pro tento seminář a nadcházející dva měsíce. V jaké oblasti mě stres nejvíce trápí? Co konkrétně bych potřeboval s pomocí tohoto semináře změnit? Individuální záměr pro celý seminář nabyde své přesnější podoby během pauzy mezi prvním a druhým setkání.

Na druhém setkání se potkáme ke sdílení zkušeností. Práci se stresem si teoreticky rozdělíme na oblast mysli, emocí a chování. Popovídáme si o projevech a vlivu stresu v každé oblasti. Nabídneme techniky, jak v jednotlivých oblastech intervenovat. Účastníci si vyberou ty, které odpovídají jejich záměru.

Na třetím setkání zasadíme prožitky stresu do kontextu teorie životní rovnováhy. Podíváme se, jak jde stresu v dlouhodobém horizontu předcházet péčí o různé oblasti našeho života.

Na čtvrtém setkání již budeme mít za sebou kus cesty ke změně. Naučené zvyky se však mění těžko, a tak se pravděpodobně účastníci ve svých každodenních životech budou potýkat s řadou překážek, na cestě k uplatnění nabytých znalostí a dovedností v praxi. Čtvrté setkání bude věnováno právě těmto bariérám a kreativnímu zacházení s nimi.

Páté, závěrečné setkání, naplníme sdílením prožitků, změn a úspěšných akcí na cestě ke zdravějšímu zacházení se stresovými situacemi. Kdo bude chtít, vytvoří si na základě nabytých dovedností akční plán na následující tři měsíce. Jak se vám bude dařit plán převést do života, nám můžete po uplynutí tří měsíců napsat.


Těšíme se na společnou cestu a doufáme, že pro vás bude přínosem do studijního, pracovního i osobního života.

Za lektorský tým

Mgr. & Mgr. Lenka Slavíková


Registrace: Vzdělávací portál

Začátek akce 17. října 2022 v 17:00
Konec akce 12. prosince 2022 v 19:00
Organizátor UK Point
Email na organizátora silvie.nedvedova@ruk.cuni.cz
Program https://vzdelavani.is.cuni.cz/simplifyworks/eoc/programs/66590772
Místo konání akce Kampus Hybernská
Cílová skupina Akademická obec
Rezervace Vzdělávací portál
Vstupné ne


Poslední změna: 18. květen 2021 23:48 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám