• Akce
  • Všechny akce

Všechny akce

Podmínky účasti na seminářích a workshopech


Time management: Základ produktivity a sebeřízení

Kdyby měl den o 10 hodin více, pomohlo by nám to? Kdybychom magicky dokázali zvýšit svou efektivitu o 100%, pomohlo by nám to? Nikoli. Protože s množstvím úspěšně splněných úkolů by se zvedlo také množství nových aktivit, které bychom rozjeli, a my bychom opět nestíhali a prokrastinovali.


Timemanagement je oblastí paradoxů. Čím více rychlých technických prostředků dnes máme, tím více nestíháme. Čím více jsme přečetli knih o produktivitě, tím více jsme paralyzování, že fungují asi pro všechny kromě nás. Přemýšlíme, čím to bude, když rady typu "napište si seznam" a "seřaďte si ho podle důležitosti" jsme si dokázali dát už v osmé třídě.


Mnoho věcí, které jste slyšeli o time managementu, je zásadně špatně. Život a práce nefunguje tak, že stěžejní je pouze ujasnit si priority, stanovit SMART cíle a vše ostatní jsou jen komentáře. Nemůžeme stihnout vše. Svůj výkon nemůžeme zvyšovat donekonečna. Mnoho našich problémů s nestíháním (neorganizováním, prokrastinací) příliš nesouvisí ani s nedostatkem času, ani s nízkou efektivitou.


Time management není jen technika nebo dovednost. Je základním předpokladem řízení vlastní práce i vlastního života, a tedy způsobem, jak dosáhnout kvality a spokojenosti v obojím. Během semináře probereme základní psychologické principy time managementu a také důležité konkrétní metody a zásady, které nám tyto principy umožní převést do praktického, každodenního života - a do našich kalendářů a diářů.


Čas a místo: pátek 8. dubna, od 14:00 do 17:00, ZOOM


Lektor: Mgr. DALIBOR ŠPOK, PhD.

Odkaz na web lektora: https://www.daliborspok.cz/


Účastníci: Doktorandi a postdoktorandi


Registrace: Vzdělávací portál


Začátek akce 8. dubna 2022 v 14:00
Konec akce 8. dubna 2022 v 17:00
Organizátor UK Point; Platforma doktorského studia
Email na organizátora silvie.nedvedova@ruk.cuni.cz
Místo konání akce ZOOM


Poslední změna: 18. květen 2021 23:48 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám