• Akce
  • Všechny akce

Všechny akce

Podmínky účasti na seminářích a workshopech


S lektory z Centra akademického psaní Akademie věd vás zveme na volný cyklus seminářů k publikování vědeckých článků v angličtině.

První díl s názvem Writing for publication 1 (Jak na publikování v angličtině 1) se bude zabývat procesem publikování. Zaměříme se také na psaní abstraktu a písemnou komunikaci s editorem.

Seminář proběhne v angličtině.

Počítejte prosím s aktivním zapojením.


Lektorka: Dáša Frančíková, Ph.D.

Vystudovala kombinovaný obor Historie a Women’s Studies v doktorském studiu na Michiganské universitě v Ann Arboru, kde v srpnu 2011 získala titul PhD. V letech 2011–2014 učila kurzy v historické a interdisciplinární perspektivě zaměřené na gender, sexualitu, sociální rovnost a digitální feminismus na katedře Feministických studii na Kalifornské universitě v Santa Barbaře. V současné době učí též kurzy anglického jazyka, včetně kurzů akademického psaní. Mezi její specializace patří moderní historie, komparativní a globální historie, historie žen, genderu a sexuality, a také historie medicíny, antropologická historie a výuka online. Publikuje odborné práce v recenzovaných akademických časopisech a účastní se odborných konferencí a seminářů. V létě 2017 jí v nakladatelství Lexington Books vyšla kniha Women as Essential Imaginary Citizens in the Czech National Movement zaměřená na postavení a roli žen v české společnosti ve 20.–50. letech 19. století.


Datum konání: 22. 3. 2022

Místo konání: distančně, ZOOM


Čas konání: 9:30 - 13:00 včetně přestávek

Registrace: přes Vzdělávací portál


Začátek akce 22. března 2022
Konec akce 22. března 2022
Organizátor Platforma doktorského studia - UK Point
Email na organizátora silvie.nedvedova@ruk.cuni.cz


Poslední změna: 18. květen 2021 23:48 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám