• Akce
  • Všechny akce

Všechny akce

Podmínky účasti na seminářích a workshopech


Empatická komunikace


Každý z nás se denně setkává s různými lidmi a "nějak" s nimi jedná. Ne vždy je však komunikace taková, aby vedla ke všestranné spokojenosti... Jak tedy lépe porozumět ostatním i sobě samým?


Cílem semináře je popsat a naučit účastníky prakticky používat pravidla komunikace coby základního stavebního kamene úspěšného života. Natrénujeme techniky aktivního naslouchání včetně vhodného způsobu kladení otázek. Objasníme si význam pozitivních formulací a ukážeme si, jak moc jsou tyto "slovní drobnosti" důležité. Probereme typy komunikačně obtížných situacích a nacvičíme vhodné nástroje k jejich účinnému zvládnutí.

Smyslem je naučit se spolu jednat tak, abychom měli dobrý pocit, nejen když spolu souhlasíme, také když máme názory odlišné. A nezáleží na tom, jestli řešíme věci studijní, pracovní nebo osobní (partnerské).


Obsah semináře:

  • Pravidla komunikace aneb Všichni komunikují, málokdo si rozumí

  • Aktivní naslouchání aneb Lepší je méně mluvit a víc se ptát

  • Slova mají velkou moc aneb Proč je potřeba používat pozitivní a zdvořilé formulace

  • Zvládání komunikačně obtížných situací aneb V hlavní roli empatieO lektorce:

Mgr. Jana Rambousková vystudovala, ve své době málokomu co říkající (promovala v roce 2002), obor andragogika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Výchově a vzdělávání dospělých se intenzivně věnuje téměř dvacet let. Za svoje poslání a životní náplň totiž považuje budování vztahů a „práci" s lidmi – těmi nejbližšími počínaje a doposud neznámými konče. Působila v několika významných českých vzdělávacích agenturách jako školitelka a projektová manažerka (např. Scio, Positive), zároveň se pohybovala v byznysovém prostředí. Také má zkušenosti z akademické půdy (státní i soukromé) a z ročního působení ve státní správě. Po rodičovské dovolené se stala nezávislou lektorkou a konzultantkou v oblasti osobnostního rozvoje. Nadále spolupracuje s vybranými vzdělávacími společnostmi.REGISTRACE


Začátek akce 17. února 2022 v 10.00
Konec akce 17. února 2022 v 14.30
Organizátor UK Point
Email na organizátora jana.rambouskova@ruk.cuni.cz
Místo konání akce Celetná 20, Zelená posluchárna, 1. patro
Rezervace https://rezervace.cuni.cz/RegisterEvent/5795e85d-8b30-4bd6-aded-885679a3c7ae


Poslední změna: 18. květen 2021 23:48 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám