8. února 2024

Uchazeči o studium na Univerzitě Karlově mají každoročně možnost podat si jednu přihlášku zdarma a ušetřit tak 880 Kč. Podmínkou je doložení pobírání příspěvku na dítě. Univerzita tím nabízí lepší dostupnost studia uchazečům ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí.

Letos Centrum Carolina, které pečuje o znevýhodněné studující, zaznamenalo čtyřnásobný nárůst žádostí oproti loňskému roku. Největší zájem projevili uchazeči o studium na Pedagogické fakultě, Právnické fakultě, 1. lékařské fakultě a Fakultě tělesné výchovy a sportu.

V případě, že studující na univerzitu nastoupí, má možnost využít některou z dalších služeb: mentoring, sociální stipendia, obědy zdarma a stipendium na podporu ubytování ve zvýšené výměře.