Doprovodné programy pro děti i dospělé

Fakulty Univerzity Karlovy vás na akci zabaví poutavým a kultivovaným programem pro celou rodinu.

Přírodovědecká fakulta

 • Svět pod mikroskopem

  Jste zvídaví a baví vás zkoumat věci do nejmenšího detailu? S námi objevíte mikrosvět i na docela obyčejných věcech každodenní potřeby. Ukážeme vám například, jak se od sebe strukturou liší cukr a sůl.

 • Baví vás geografie?

  Zveme vás do geografické laboratoře! GEOLAB je soubor interaktivních aktivit a her, díky němuž si vyzkoušíte práci geografa. Také otestujete své znalosti v kvízech, najdete chyby v mapách, podíváte se na Zemi okem družice či zjistíte něco o populaci vybraných států světa.

Matematicko-fyzikální fakulta

 • Pokusy s tekutým dusíkem

  Jestli vás nebaví teoretické fyzikální poučky a přitom chcete vědět, k čemu je fyzika dobrá, přijďte se podívat na program plný experimentů. Ukážeme vám zajímavé optické jevy nebo hrátky s dusíkem o teplotě –196 °C. Stranou nezůstanou ani informace o fyzikálním výzkumu probíhajícím na „matfyzu“.

Lékařská fakulta v Plzni

 • Zdravotnická osvěta od robátka po kmeta

  Dětem ukážeme zajímavosti s pomocí hrdiny z nemocnice pro medvídky – plyšového medvěda s vyjímatelnými orgány. Středoškolákům poradíme, jak na prevenci sexuálně přenosných chorob. A ostatním na modelech prsou a varlat vysvětlíme, jak postupovat při samovyšetření jako prevenci nádorových onemocnění.

 • Ve zdravém těle zdravý zub

  Budoucí zubní lékaři vám ukáží správné techniky čištění zubů. Využijí k tomu velké modely čelistí a kartáčků, tak se není čeho bát. Studenti stomatologie odpoví i na otázky týkající se ústní hygieny. Budete tak odcházet s dobrými radami a úsměvem.

 • Prevence kardiovaskulárních onemocnění

  Jak pečovat o srdce a předejít vzniku kardiovaskulárních onemocnění? Předvedeme vám, jak funguje srdce, změříme tlak, ukážeme výhody zdravého životního stylu a poradíme s výživou i cvičením. Prevence onemocnění srdce a cév totiž není složitá a vede ke zlepšení kvality života.

 • Screeningové vyšetření aterosklerózy

  Aterosklerózu neboli kornatění tepen lze odhalit několika způsoby. My vám ukážeme měření pulzní vlny tzv. pletysmografickou metodou, která je vhodná zejména pro seniory. Metoda je založena na posouzení změn v krevním řečišti. Představíme také Poradnu zdravé výživy a cvičení pro seniory na Lékařské fakultě v Plzni.

Fakulta sociálních věd

 • Karetní hra „To letí století!“

  Přijďte si se studenty FSV UK zahrát hru o moderních dějinách. Zábavnou formou si tak můžete zkusit, zda znáte ty nejdůležitější události našich dějin. Napoví vám originální ilustrace, ale zařadit událost na časovou osu musíte vy sami. Hru připravil projekt Stužák, kde jsou zapojeni také naši studenti.

Fakulta tělesné výchovy a sportu

 • Pohyb jinak a s jinakostí

  Kdy pohyb pomáhá a kdy je potřeba respektovat vlastní limity? Jak se jezdí na handbiku, hraje boccia a jak se sportuje nevidomým? Přijďte si vyzkoušet pohyb jinak a s jinakostí. Vítáme všechny návštěvníky bez ohledu na věk či pohybové omezení.

Pedagogická fakulta

 • Bojovka pro děti „Udrž s Emilem krok“

  Malý Emil se vydává na cestu, při které si užije spoustu zábavy. Neváhejte, přidejte se k němu a zažijte bojovku pro malé dobrodruhy. Čekají vás zábavná stanoviště pro děti i dospělé.
Poslední změna: 4. duben 2022 12:13 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám