30. března 2021

Online cestovatelské večery Klubu Alumni UK

První cestovatelský večer Klubu Alumni UK se uskuteční 30. března v 18. hod. a povede do afrického Zimbabwe.

Pojďme zavítat do země, která srší podnikatelskými nápady bez jakýchkoliv věkových limitů; neslyšeli jste ještě o žádných? Teď máte šanci! A co teprve digitalizace vzdělávacích programů pro základní a střední školy v podmínkách, kde státní elektřina je k dispozici pouze 6 hodin denně, a to během noci? Nevěříte - přijďte se přesvědčit. Dozvíte se, jestli jsou Viktoriiny vodopády opravdu tak vyschlé a jaké to je večeřet v prvním koloniálním hotelu Zimbabwe Victoria Falls Hotel. Během této virtuální výpravy budete moci také nahlédnout do pohoří Eastern Highlands (Východní vysočina), na World’s View (světový výhled/výhled do světa) a poznat nejvyšší přírodní skyline na světě nad vodopádem Mtarazi.

Jedna z afrických filozofií unbuntu (v jazyce Shona Unhu) praví: “Jsem takový, jaký jsem, díky Vám!”. Toto rčení podtrhuje humanitní přístup, který je všude přítomen v Zimbabwe skrze úžasné lidi a jejich styl života.

Pomoci poznat tuto zemi nám pomůže Leonid Kushnir, absolvent Fakulty sociálních věd, který o sobě říká, že je plný energie a zvědavosti, vždy hledá dobrodružství, klade mnoho otázek a vždy nalézá řešení.

Zajímavá fakta o Leonovi: navštívil 39 zemí, pokořil rekord ve skládání Rubikovy kostky (42 sekund), mluví 4 jazyky a v 26 letech začal hrát na housle bez jakýchkoli předchozích hudebních zkušeností

REGISTRACE