• Kalendář

Kalendář

Kurz cvičení SM systém

Mnoho z nás v dnešní době velkou část svého dne prosedí - na přednáškách, v kanceláři či doma u počítače. Jak je známo, jde o činnost, která je pro náš pohybový aparát velmi zatěžující, což má v řadě případů za následek vznik nejrůznějších zdravotních komplikací. Mezi nejčastější patří bolesti zad a páteře, s nimiž má dle výsledků výzkumů zkušenost až 70% české populace. Nejúčinnější cestou, jak takové problémy řešit či jim v lepším případě předejít, je kompenzovat jednostranné zatížení našeho těla způsobené dlouhodobým sezením vhodnou pohybovou aktivitou.  Ideální volbou je specializované rehabilitační cvičení, mezi jehož uznávané metody bývá s ohledem na své výsledky řazena i metoda SM systému, jejíž kurz Vám v rámci zimního semestru nabízíme.


Jedná se o rehabilitační cvičení využívající speciálních elastických lan, během kterého se svaly přetížené v důsledku dlouhodobého sezení uvolňují a ty oslabené a zkrácené naopak posilují a protahují. Cvičení rovněž umožňuje důkladné protažení páteře, čímž dochází k odstranění jejích blokád. Dochází tak k eliminaci negativních faktorů, které se podílejí na vzniku bolestí zad. Metoda má široké využití a lze ji úspěšně aplikovat na celou řadu poruch pohybového aparátu, které pomáhá léčit či jim předcházet. Více informací o metodě naleznete například zde.


Nabízený kurz se skládá z deseti hodinových lekcí, během kterých se účastníci naučí základní sestavu cviků sloužících ke každodennímu cvičení. Určen je všem zájemcům z řad zaměstnanců či absolventů UK a registrovat na něj se můžete na níže uvedené emailové adrese.


Vzhledem k tomu, že většina účastníků z předchozího semestru v kurzu pokračuje, zbývá volných pouze několik málo míst, proto s případnou účastí neváhejte!


Termín kurzu: od 11. 10. do 13. 12. 2018

Kdy: každý čtvrtek 15:15-16:15 (Klub Alumni, zaměstnanci) nebo 16:30-17:30 (zaměstnanci)

Kde: tělocvična Jednota (Opletalova 38, Praha 1)

Lektor: PaedDr. Miroslava Šafandová (PřF UK)

Kontakt: Ing. Kamila Špiková,

Cena: 600,– Kč (10 lekcí)

Začátek akce 11. října 2018
Konec akce 13. prosince 2018
Email na organizátora kamila.spikova@ruk.cuni.cz
Místo konání akce Tělocvična koleje Jednota (Opletalova 38)
Cílová skupina Akademická obec
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám