Doprovodný program A

Budova A

Purkyňův ústav, 1. lékařská fakulta, Albertov 4

Farmakologická posluchárna

Příprava ke studiu v nabídce UK (kurzy, přípravné programy)

9:00–10:00

Víte, že na Karlovce pořádáme i přípravné kurzy k maturitě a přijímačkám? Naučíme vás na nich, jak co nejefektivněji vstřebat důležité informace, a dodáme i praktické rady k úspěšnému zvládnutí zkoušek. A kdybyste se na vysokou školu náhodou letos nedostali, ve druhé části přednášky vám představíme možnosti pomaturitního vzdělávání v rámci Ústavu jazykové a odborné přípravy.

Studentský život na UK aneb jak si to užít a zvládnout studium

10:00–11:40

Studium nejsou jen přednášky, zápočty a zkoušky, ale také spousta zážitků a zajímavých projektů, do kterých se můžete zapojit. Na Kar¬lovce funguje řada studentských spolků, klubů a asociací, kde můžete uplatnit svůj talent, připra¬vovat zajímavé akce a rozvíjet svoje dovednosti. V přednášce vám přiblížíme i kulturní a sportovní život na univerzitě a služby UK Pointu.

Science Slam

12:00–13:00

Myslíte si, že je věda nuda? Přesvědčíme vás o opaku! Přijďte se podívat na krátká vystoupení studentů, kteří vás poutavou formou seznámí se svým výzkumem.

Studenti ve světě

13:30–14:30

Chtěli byste v rámci budoucích studií vycestovat do zahraničí? Zajímá vás, jak si studenti Karlovky vedou „ve světě“? A jak vlastně vypadá takový studentský život v zahraničí? Přijďte si poslechnout zážitky starších kolegů, kteří už strávili semestr nebo dva na zahraniční univerzitě.

Altruismus z pohledu evoluční psychologie

14:30–15:30

Zajisté znáte nějakého altruistu – člověka, který za cenu vlastních nákladů pomáhá někomu jinému, často i úplně neznámému člověku na druhém konci světa, někdy dokonce i anonymně. Co o původu altruismu a morálním chování ví evoluční psychologie a jak s tím souvisí sexuální chování člověka? To se dozvíte v přednášce Mgr. Robina Kopeckého.

Studentská kavárna

9:00–16:00 přízemí

Místo, kde se u kávy nebo čaje setkáte se studenty fakult UK, seznámíte se s jejich zkušenostmi a můžete jim položit i neformální otázky „mezi námi studenty“.

Kampus Albertov – procházka od roku 1882 do současnosti

14:00–14:30 sraz před Purkyňovým ústavem

I v historii kampusu Albertov má Karel IV. svůj symbolický otisk: dnešní kampus je součástí Nového Města pražského, které založil právě Karel IV. Univerzitní čtvrť zde ovšem vyrostla až počátkem 20. století. Architekti se tehdy inspirovali areály západoevropských univerzit a amerických kampusů. Více vám prozradíme na prohlídce s průvodcem.
Poslední změna: 12. listopad 2019 09:04 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám