Přednášky a prezentace

V případě, že potřebujete pro jakoukoli část programu zajistit tlumočení do českého znakového jazyka, simultánní přepis či bezbariérový přístup, napište prosím vaše požadavky na a to nejlépe do 4. 3. 2024. Pak již nemůžeme zajištění těchto služeb garantovat.


10:00

Zahájení a představení Kariérního centra UK

v českém jazyce

10:15 - 11:15

Zeptej se kariérového poradce

v českém jazyce

Kariérová poradkyně Petra nejprve představí služby kariérového poradenství a svoji práci. Následně bude odpovídat na vaše otázky, zejména z oblasti vzdělávání a získávání zkušeností, CV, LinkedIn a další formy sebeprezentace, hledání (první) práce, práce na volné noze či odměňování.

Chcete mít jistotu, že na vaši otázku přijde řada? Pošlete nám ji předem na .

PhDr. Petra Drahoňovská

11:15 - 12:15

Využití vlastního potenciálu k motivaci sebe sama a ostatních

v českém jazyce

Objevte sami sebe a můžete zářit - navzdory všemu a všem!

Pokud objevíte v sobě to, co umíte, co vám jde a děláte to s radostí, pak Vy sami můžete v sobě vytvořit a realizovat vlastní proces. Pokud najdete sílu a odvahu pustit se do všeho, pro co se rozhodnete, co sami chcete, pak překonáte strach i stud a obavy. Jednoduše zvítězíte.

• Pochopíte důležitost motivace, porozumíte jejím nástrojům

• Rozpoznáte v sobě v čem záříte a můžete povzbudit i ostatní

• Pochopíte, že rozdílnost lidí a umět si navzájem vyjít vstříc je ta nejrychlejší motivace, která vás bude posouvat dopředu.

Schopnost motivace a sebemotivace je podstatnou složkou v jakékoliv aktivitě, kterou  vytváříme. A tou je kromě jiného také studium. Napadají nás otázky jak udržet motivaci pro překonání počátečních překážek v průběhu studia a  zajistit návratnost investice.

Mgr. Helena Horálková

12:15 - 13:00

"Ve službách státu" aneb Kariéra ve státní správě jako profesní rozhodnutí

v českém jazyce

Přemýšlíte o práci pro stát příp. v některé instituci EU? Dozvíte se: 

- zda je státní služba dostatečně moderní a flexibilní, 

- jaké jsou výhody služebního poměru, 

- absolventi jakých oborů se mohou realizovat ve státní službě, 

- jaké jsou požadavky na státní zaměstnance, 

- jaká je aktuální situace v oblasti odměňování státních zaměstnanců, 

- zda jde státní služba s aktuálními trendy, 

- jaké jsou možnosti dalšího růstu ve státní službě, 

- že je stát dobrým, zajímavým a perspektivním zaměstnavatelem. 

PhDr. Jindřich Fryč 

13:00 - 14:00

Start do světa práce: pohovory, životopisy a spol.

v českém jazyce

14:00 - 14:15

Dobrovolnické centrum Univerzity Karlovy

v českém jazyce

Jednou z možností, jak ukázat personalistům a budoucímu zaměstnavateli zájem o obor, profesní kvality a zkušenosti je doplnění vašeho CV o dobrovolnickou zkušenost.

Dobrovolnické centrum UK je tu pro vás a skrze pestrou nabídku dobrovolnických pozic vám umožní rozvíjet své soft skills, komeptence a nabývat nové zkušenosti, které vás mohou připravit na budoucí povolání! Jako bonus je tu pak komunita dobrovolníků, nové zážitky, rozšíření obzorů a čas, strávený pro dobrou věc ve společnosti a okolním světě.

Přijďte se s naší nabídkou dobrovolnických pozic seznámit, věříme, že každý si u nás přijde na své.

Dobrovolnické centrum UK

14:15 - 15:00

Pracovněprávní minimum

v českém jazyce

Jaká práva a povinnosti mají zaměstnanci? Na co si dát pozor při sjednávání pracovní smlouvy a čím se liší od DPP a DPČ? Jaké limity platí při plánování pracovní doby a za jakých podmínek může zaměstnavatel zaměstnance propustit? Jakub Tomšej z Právnické fakulty UK v rámci krátké přednášky nabídne prakticky orientovaný výklad nejdůležitějších otázek pracovního práva a zodpoví dotazy týkající se zaměstnávání studentů a absolventů.

JUDr. Jakub Tomšej , Ph.D.

15:00 - 15:45

Start do světa práce: pohovory, životopisy a spol.

v anglickém jazyce

15:45 - 16:15

Jak si najít práci/brigádu jako cizí státní příslušník

v anglickém jazyce

Společně se seznámíme se specifiky trhu práce v České republice, kulturními rozlišnostmi, přednostmi i bariérami pro cizince na trhu práce. Ukážeme si příležitosti, kde a jak hledat práci či brigádu – jaká jsou žádaná pracovní místa a odvětví v České republice, a kde hledat přední zaměstnavatele anebo zprostředkovatele práce. Řekneme si, jak správně formulovat žádost o práci a životopis, a také jaké jsou povinnosti uchazeče o práci ze zemí EU/mimo EU. Závěrem budete mít prostor pro vaše otázky, které můžete zasílat i předem na adresu stancova@careerpartner.cz.

Mgr. Denisa Stáncová, kariérní poradce UK

16:15 - 16:45

Kariéra v mezinárodních vztazích

v anglickém jazyce

Hledáte práci, která bude mít dopad na životy milionů lidí? Vyhledáváte multikulturní prostředí a nebojíte se cizích jazyků? Pak mohou být mezinárodní organizace tím pravým místem pro vás. Mezinárodní organizace totiž nejsou jen klíčovou platformou v oblasti mezinárodních vztahů, ale také perspektivním zaměstnavatelem, který nabízí uplatnění pro studenty a absolventy řady oborů. Přednáška shrne základní informace o možnosti zaměstnání a průběhu výběrových řízení do NATO, OECD, OBSE, OSN a Rady Evropy.

Eduard Hulicius | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (gov.cz)

16:45 - 17:15

Kariéra v institucích Evropské unie

v anglickém jazyce

Evropská unie představuje jedinečný projekt se zásadním dopadem na životy občanů v Evropě i po celém světě. Práce v institucích EU tak nabízí možnost ovlivňovat důležitá politická rozhodnutí a aktivně přispívat k řešení výzev 21. století. Díky rozmanitosti pracovních příležitostí v EU můžete uplatnit své dovednosti hned v několika sférách a získat nové zkušenosti v jedinečném multikulturním prostředí. Pro evropské instituce pracuje přes 60 tisíc zaměstnanců z 27 členských zemí. V evropských institucích můžete uplatnit znalosti nejen 24 úředních jazyků EU a to i mimo území EU, na Delegacích, které se nacházejí po celém světě. Své uplatnění najdou nejen studenti mezinárodních vztahů, ale i třeba doktoři, právníci, vědci či překladatelé.

Bc. Tomáš Novotný - Univerzita Karlova

Tereza Sanjuan - Evropská komise

17:15 - 17:35

Gateway to the EU institutions - příprava na výběrové řízení do institucí EU

výklad v českém jazyce, prezentace v angličtině

Představen bude inovativní kurz, který je určen pro studenty posledních ročníků a absolventy Univerzity Karlovy. Je určen pro ty, kteří chtějí rozvíjet svou kariéru v institucích a orgánech Evropské unie (EU). Výběrová řízení na pozice do institucí EU organizuje úřad EPSO (Evropský úřad pro výběr personálu). Pozornost kurzu je věnována kariérním možnostem a příležitostem k uplatnění v institucích a orgánech EU. Cílem kurzu je zvýšit šance na úspěch v otevřených výběrových řízeních a posílit tak zastoupení Čechů a Češek v EU. Absolvent kurzu bude připraven na jednotlivé fáze výběrového řízení a seznámen s metodami vedoucím k úspěchu ve výběrovém řízení. Důraz je kladen na rozvoj měkkých dovedností. Kurz je společným projektem Univerzity Karlovy (UK) a Vysoké školy ekonomické (VŠE).


PhDr. Olga Běhounková, Ph.D.

Lektorka na Katedře andragogiky a personálního řízení FF UK. Kromě výuky a vedení závěrečných prací koordinuje odborné praxe studentů a kurz celoživotního vzdělávání Trendy v řízení lidí – Současnost a budoucnost HR. Participuje na kurzech organizovaných Centrem celoživotního vzdělávání Univerzity Karlovy a na inovativním kurzu Gateway to the EU Institutions, který ve spolupráci poskytují UK a VŠE. Je členkou redakční rady časopisu Firemní vzdělávání. Svému oboru se věnuje již 20 let.

17:35 - 18:00

Zapojte se do akce!

v českém jazyce

Chtěli byste rozvinou svou podnikavost a akceschopnost? Zajímá vás, kde a jak se můžete aktivně a kreativně zapojit v rámci univerzitních i mimouniverzitních aktivit? Chcete se dozvědět víc o inovačním ekosystému na Karlovce? Představíme vám kurzy a workshopy zaměřené na rozvoj vás samotných a/nebo vašich vědeckých i nevědeckých nápadů. Řekneme vám taky o aktivitách, které vám pomůžou navázat kontakty a získat dovednosti a mindset důležitý pro relizaci toho, co vás baví a zajímá.

Zjistěte už teď více o Podnikavosti na Karlovce na webu CPPT.


Poslední změna: 12. březen 2024 13:04 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: