26. února 2021

S pandemií covidu se už většina z nás naučila "nějak" žít. Ale právě proto, že už se nejedná o novou situaci, bylo by užitečné, kdybychom dokázali způsob, kterým se s ní vyrovnáváme, lépe chápat. Důsledkem lepšího pochopení totiž optimálně bude, že si dokážeme také lépe nastavit životní styl (práce, volného času, rodinného života) tak, abychom koronavirová omezení přečkali s co nejmenšími důsledky na naši psychiku, vztahy, práci a radost ze života.

Psychologie se životem v omezených podmínkách (krizích) dlouhodobě zabývá a může nám poskytnout mnoho důležitých zkušeností a rad. Během přednášky se společně zamyslíme nad nejdůležitějšími faktory:

- Ukážeme si, jak analyzovat individuální situaci každého z nás a jak z ní vyvodit konkrétní opatření.

- Probereme, jak souvisí uspokojení našich potřeb s naší spokojenosti, které všechny potřeby (či faktory životního stylu) musíme vzít v úvahu a jak pro ně najít jiné způsoby uspokojení/nastavení

- Jak nastavit životní pravidla tak, aby nám nahradila to, co nyní nemůžeme (a nevedla k ještě většímu vyčerpání)

- Jak upravit naše zvyky a očekávání tak, aby nám neškodily, ale naopak pomohly.

V druhé polovině přednášky se můžete zapojit se svými dotazy nebo pohledy.

Přednášku povede psycholog Dalibor Špok.

Hlásit na přednášku se můžete přes Vzdělávací portál

Stručný návod na přihlášení do Vzdělávacího portálu:

Po kliknutí na odkaz na akci se může objevit přihlašovací okno Microsoftu, tam je třeba zadat čísloosoby@cuni.cz. Číslo osoby je univerzitní číslo, které najdete na kartě studenta. Toto přihlašovací jméno slouží pouze k tomu, aby Vás aplikace přesměrovala do univerzitního prostředí. I kdybyste měli jiné své vlastní heslo pro Microsoft, zde ho nepoužívejte. Po zadání budete přesměrováni na stránku CAS UK, zde použijte svoje obvyklé přihlašovací jméno a heslo, jako do SIS. Pak by se měla otevřít stránka akce, případně vstupní stránka Portálu.

Podrobný návod na přihlášení do Vzdělávacího portálu