• Aktuality

Aktuality

26. února 2021

S pandemií covidu se už většina z nás naučila "nějak" žít. Ale právě proto, že už se nejedná o novou situaci, bylo by užitečné, kdybychom dokázali způsob, kterým se s ní vyrovnáváme, lépe chápat. Důsledkem lepšího pochopení totiž optimálně bude, že si dokážeme také lépe nastavit životní styl (práce, volného času, rodinného života) tak, abychom koronavirová omezení přečkali s co nejmenšími důsledky na naši psychiku, vztahy, práci a radost ze života.


Psychologie se životem v omezených podmínkách (krizích) dlouhodobě zabývá a může nám poskytnout mnoho důležitých zkušeností a rad. Během přednášky se společně zamyslíme nad nejdůležitějšími faktory:

- Ukážeme si, jak analyzovat individuální situaci každého z nás a jak z ní vyvodit konkrétní opatření.

- Probereme, jak souvisí uspokojení našich potřeb s naší spokojenosti, které všechny potřeby (či faktory životního stylu) musíme vzít v úvahu a jak pro ně najít jiné způsoby uspokojení/nastavení

- Jak nastavit životní pravidla tak, aby nám nahradila to, co nyní nemůžeme (a nevedla k ještě většímu vyčerpání)

- Jak upravit naše zvyky a očekávání tak, aby nám neškodily, ale naopak pomohly.

V druhé polovině přednášky se můžete zapojit se svými dotazy nebo pohledy.


Přednášku povede psycholog Dalibor Špok.

http://www.daliborspok.cz/psycholog-psychoterapeut-psychologie-praha/


Hlásit na přednášku se můžete přes Vzdělávací portál


Stručný návod na přihlášení do Vzdělávacího portálu:

Po kliknutí na odkaz na akci se může objevit přihlašovací okno Microsoftu, tam je třeba zadat čísloosoby@cuni.cz. Číslo osoby je univerzitní číslo, které najdete na kartě studenta. Toto přihlašovací jméno slouží pouze k tomu, aby Vás aplikace přesměrovala do univerzitního prostředí. I kdybyste měli jiné své vlastní heslo pro Microsoft, zde ho nepoužívejte. Po zadání budete přesměrováni na stránku CAS UK, zde použijte svoje obvyklé přihlašovací jméno a heslo, jako do SIS. Pak by se měla otevřít stránka akce, případně vstupní stránka Portálu.


Podrobný návod na přihlášení do Vzdělávacího portálu

Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám