• Kalendář

Kalendář

Studijní, pracovní a výzkumné pobyty občanů třetích států působících na VŠ v ČR

Seminář pořádá IPSC RUK ve spolupráci se zástupci Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR či Ministerstva práce a sociálních věcí. Určen je zejména zaměstnancům personálních, studijních a zahraničních oddělení fakult a dalších součástí UK.


Na programu semináře jsou tato témata: přehled jednotlivých účelů pobytu a typů pobytových oprávnění dle zákona o pobytu cizinců, procesní stránka povolování pobytu, poznatky a zkušenosti z pobytové praxe či postup VŠ při zaměstnávání občanů třetích států dle zákona o zaměstnanosti


Po absolvování tohoto semináře by měli účastníci lépe porozumět problematice zaměstnanecké a částečně i studentské pobytové agendy (zejména u doktorských studentů a mladých vědců). Seminář probíhá zdarma.


Vzhledem k šíři a složitosti dané problematiky bychom Vás také chtěli požádat o zaslání Vašich dotazů do pátku 14. 10. 2016 na emailovou adresu petr.klapal@ruk.cuni.cz, aby se na ně mohli přednášející v předstihu připravit.


Akce volně navazuje na již proběhlý seminář Úvod do problematiky dlouhodobých pobytů zahraničních studentů z oblastí třetích zemí žijících na území ČR, který na jaře pořádala UK se zástupci MV ČR.


Začátek akce 20. října 2016 v 12:00
Konec akce 20. října 2016 v 15:00
Druh akce Kurzy, workshopy, semináře
Organizátor Informační, poradenské a sociální centrum UK
Email na organizátora petr.klapal@ruk.cuni.cz
Místo konání akce Vlastenecký sál, Karolinum, Ovocný trh 3-5
Rezervace http://ipc1.cuni.cz/reg/index.php?event=413
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám