• Kalendář

Kalendář

Mindfulness - schopnosti mysli mezi spiritualitou a vědou

Přednáška bude věnována fenoménu mindfulness (všímavosti, uvědomění), který původně pochází z buddhistické meditace a během posledních několika desetiletí získal své místo v západní psychologii, psychoterapii, osobnostním rozvoji, ale také v byznysu, neurovědách, vzdělávání či sportu.


Povíme si, co mindfulness je, jaké má kulturně-historické pozadí, k čemu je užitečná a jak souvisí s dalšími schopnostmi lidské mysli zodpovědnými za to, jestli jsme spokojení či šťastní. Řekneme si, jak můžeme mindfulness trénovat a poukážeme též na to, co mindfulness není a s čím bývá v rámci popularizace zaměňována.


Lektor:

Jan Honzík, Ph.D.

Zakladatel a vedoucí Psychoterapeutického centra Lávka. Vystudoval filozofii na FF UK a získal doktorát z antropologie na FHS UK, kde také několik let přednášel o buddhismu. Po studiu na FFUK žil jako buddhistický mnich na Srí Lance. Jeho práce a pohled na svět jsou inspirovány spirituálními, filosofickými a léčebnými přístupy v různých kulturách po celém světě.

Absolvoval psychoterapeutické výcviky v Satiterapii - humanistické psychoterapii využívající léčivých účinků uvědomění (angl. mindfulness), v individuální systemice (Artho Wittemann) a v somatickém koučování vycházejícím z biosyntézy. Věnuje se psychoterapii a vede sebezkušenostní kurzy (Smrt spojenec, Hledání vize, Cesta hrdiny, Focusing aj.) a mindfulness programy.


Přihlášení přes Vzdělávací PortálZačátek akce 23. března 2021 v 16:00
Konec akce 23. března 2021 v 18:00
Organizátor UK Point - Mgr. Silvie Nedvědová
Email na organizátora silvie.nedvedova@ruk.cuni.cz
Webové stránky https://ukpoint.cuni.cz/IPSC-506.html
Rezervace Vzdělávací portál
Vstupné ne
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám