Prohlídka Břevnovského kláštera

V sobotu dopoledne 15. února jsme s některými členy Klubu Alumni UK zažili komentovanou prohlídku Břevnovského kláštera. Úžasný pan průvodce nám fundovaně a přehledně vyložil historii řádu svatého Benedikta, jehož příslušníci Břevnovský klášter dodnes obývají a spravují. V současné době v klášteře žije 10 řeholníků, kteří se kromě duchovní činnosti věnují také světským řemeslům a profesím. Střídavě také v klášteře drží různé služby, a tak jsme měli to štěstí, že jsme vstupenku na prohlídku kupovali u samotného arciopata.
Součástí prohlídky byla budova Vojtěška se studnou, kde se podle legendy setkali sv. Vojtěch a kníže Boleslav II. při založení Břevnovského kláštera. Dále nás prohlídka zavedla do barokně zdobené baziliky sv. Markéty, která ukrývá malou část ostatků sv. Vojtěcha, krypty z 11. století, ve které jsme mohli vidět jedinečné ostatky původního románského kláštera z 11. století, a nakonec do prelatury s Tereziánským sálem, ve kterém se v současné době konají různé kulturní a společenské akce a který je pro svou dobrou akustiku vyhledávaným místem pro koncerty a různá hudební vystoupení.

Více oficiálních fotografií kláštera neleznete zde.Účastníci nám napsali:


"...akce v Břevnovském klášteru byla výborná!"

"...ráda bych moc poděkovala za úžasnou komentovanou prohlídku. Byla to úplná báseň. Ještě jednou moc děkuji za Vaši akci."

"...prohlídka byla krásná! Průvodce velmi fundovaný a studnice znalostí."Poslední změna: 18. březen 2020 19:27 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám