Možnosti studia v Austrálii a na Novém Zélandu

7. května 2019 jsme pro studenty UK uspořádili informační seminář zaměřený na možnosti studia v Austrálii a na Novém Zélandu.


Seminář byl určen pro studenty, kteří by v průběhu svého studia rádi vyjeli na studijní pobyt do těchto destinací.


V úvodu semináře byly představeny obecné možnosti výjezdů do zahraničí (mezifakultní dohody/Dům zahraniční spolupráce a další), dále vystoupili hosté z Odboru zahraničních vztahů RUK, kteří představili možnosti výjezdů skrze meziuniverzitní dohody včetně možností financování (Fond mobility UK).


Ve druhé části se o své zkušenosti ze zahraničních pobytů podělily dvě studentky, které se z ciziny již vrátily. Níže Vám přinášíme hodnocení studijního pobytu v zahraničí od jedné z nich:Co studujete na UK a co vás motivovalo k výjezdu do Austrálie? Byla jste s volbou hostitelské školy spokojená?

Na UK jsem teď už dostudovala právnickou fakultu. Studium v zahraničí jsem měla v plánu prakticky od začátku mého studia, chtěla jsem zkusit studium na jiné univerzitě a také zlepšit jazykové znalosti. Ráda cestuji, takže když se otevřela nabídka studijních programů v Austrálii, neváhala jsem. S volbou hostitelské školy jsem byla spokojená, nabízené předměty pro mě byly ohromně zajímavé a australský systém výuky (velmi odlišný od toho našeho) mě moc zaujal. Zpětně jsem moc ráda, že jsem se pro studium v Austrálii rozhodla a bylo mi umožněno.


Jak byste porovnala výjezd přes Erasmus+ a přes meziuniverzitní dohodu?

Výjezd přes Erasmus+ (v mém případě výjezd do Německa) byl administrativně o něco jednodušší a bylo jednodušší získat potřebné informace, neboť je proces už poměrně zaběhnutý. Při výjezdu do Austrálie bylo potřeba zvlášť žádat o stipendium (např. z fondu mobility/účelové stipendium z fakultních fondů) a nebyla tak jistota přiznání stipendia a jeho výše až do poměrně krátké doby před odjezdem, zatímco při výjezdu přes Erasmus byla už při nominaci jistota přiznání stipendia v předem stanovené výši. Při výjezdu do Austrálie bylo dále potřeba si samostatně zajišťovat vízum a pojištění a další související záležitosti a celkově bylo potřeba si hodně věcí zjišťovat a zařídit samostatně. Na druhou stranu byl potom zážitek ze studia o to výjimečnější.
Projekt: Zvýšení kvality vzdělávání na UK a jeho relevance pro potřeby trhu práce

Registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002362


Poslední změna: 13. květen 2019 17:21 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám