Možnosti studia v Itálii, Španělsku a Portugalsku

24. dubna 2019 jsme pro studenty UK uspořádili informační seminář zaměřený na možnosti studia v Itálli, Španělsku a Portugalsku.


Seminář byl určen pro studenty, kteří by v průběhu svého studia rádi vyjeli na studijní pobyt nebo absolvovali pracovní stáž, a to především prostřednictvím programu Erasmus+.


V úvodu semináře vystoupil host z Evropské kanceláře Odboru zahraničních vztahů RUK, který představil proces přihlášování na Erasmus+ (jak se přihlásit, jaké dokumenty doložit, na koho se nejlépe obracet, jak se připravit na výběrové řízení, jak postupovat při návratu z pobytu atd.).


Ve druhé části se o své zkušenosti ze zahraničních pobytů podělili tři studenti, kteří se z ciziny nedávno vrátili. Níže Vám přinášíme hodnocení studijního pobytu v zahraničí od některých z nich:Co studujete na UK a co vás motivovalo k výjezdu do Itálie/Španělska/Portugalska? Byl/a jste s volbou hostitelské školy spokojená/ý?

Student FTVS (Španělsko): Studuji Aplikovanou tělesnou výchovu a sport osob se specifickými potřebami na FTVS UK a k výjezdu do Španělska mě jednoznačně motivovala samotná destinace - Granada - a příslib znalosti španělského jazyka, který jsem se ve Španělsku skutečně naučil. Byl jsem velice spokojený a byla to pro mě nesmírně cenná zkušenost.


Jak byste porovnal/a studium na Univerzitě Karlově a na Vaší hostitelské univerzitě?

Student FTVS (Španělsko): Studium na UK je v některých ohledech lepší a v jiných zase horší. Jednoznačně máme v Praze lepší rozvrh a organizaci výuky. Ve Španělsku nemají studenti žádný čas na přesun mezi učebnami nebo sportovišťmi a po celý den musejí bez přestávky pendlovat z hodiny na hodinu. Některé hodiny ve Španělsku byly naopak velice kvalitní, ale nemohu říct že lepší než v ČR neboť jsem některé z nich v ČR vůbec neměl (například fotbal, alternativní sporty, tance, volejbal a judo). Velmi špatná byla práce fakultního koordinátora v Granadě, jehož znalost angličtiny byla mizerná a odmítl mi napsat papír o prodloužení studia z důvodu zkoušek dokud jsem tam byl, ale prodloužil mi to až když jsem se vrátil do Prahy. Naštěstí mi učitelé umožnili splnit si zkoušky dálkově přes počítač. Na transcript of records jsem čekal 3 měsíce od návratu.
Poslední změna: 3. květen 2019 14:09 
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republika


Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail:

Provozní doba a kontakty na oddělení


Jak k nám